Maledivy sú živé korálové ostrovy

V časoch minulých bolo súostrovie Maledivy navštevované hlavne námorníkmi, rôznymi obchodníkmi na cestách a dobrodruhmi. V dnešných dynamických časoch tu na jednom z mnohých ostrovov strávi svoju dovolenku každoročne okolo milióna a pol turistov. Maledivy sa nachádzajú v Indickom oceáne v blízkosti ostrova Srí Lanka. Súostrovie je budované dvomi skupinami korálových  atolov, pričom medzi atolom Suvadiva a Addu prechádza rovník. Deväťdesiat deväť percent Maledív je pokrytých morskou hladinou a zvyšok tvorí takmer 1200 korálových ostrovov priestorovo zoskupených do nádherných a živých 26-tich prírodných atolov.

Maledivy
Žiadne preplnené pláže.

Atol, lagúna a korálovýc útes

Každý atol je budovaný koralovým útesom a je obopínaný lagúnou s hlbokými kanálmi, ktoré rozdeľujú jednotlivé útesy. Reťazce ostrovov sú zoskupené do kruhovitých útvarov a vyzerajú ako prstence. Ich celkový geologický charakter je skutočne výnimočný. Každý ostrov má svoj vlastný útes a lagúnu s veľkým množstvom podmorských živočíchov a živých korálov. Útesy chránia ostrovy pred vetrom a vlnami z okolitého oceánu. Pre dovolenkárov je takmer nemožné preplávať týmito útesmi a kanálmi bez navigácie a dostatočných informácií sprievodcov. Na Maledivách je takme 200 obývaných ostrovov a zhruba 135 ďalších ostrovov slúži cielene ako turistické letoviská.

Maledivy
Dovolenkový raj.

Maledivy sú miestom pre exotickú dovolenku

Organizovaný cestovný ruch sa na Maledivách začal vo februári 1972.  Rezort Kurumba oficiálne privítal prvú skupinu turistov, v ktorej boli prevažne talianski novinári a fotografi. Od roku 2009 sa dá cestovať aj na obývané lokálne ostrovy. Maledivy sa považujú za miesto tropickej a exotickej dovolenky. Toto zabudnuté súostrovie a jeho mnohé korálové ostrovy sú vhodným miestom pre pokojné a relaxačné dovolenky. Dá sa tu vytvoriť súkromie aj na pláži, vychutnať si okolité lagúny a vegetáciu. Ponárať sa v priezračnej morskej vode s viditeľnosťou až do 40 m hĺbky. Dovolenka na Maledivách je predovšetkým určená pre tých, ktorí hľadajú naozaj vzdialenú dovolenkovú destináciu. Miesto tisíce kilometrov vzdialené od preplnených turistických stredísk.

V časoch minulých bolo súostrovie Maledivy navštevované hlavne námorníkmi, rôznymi obchodníkmi na cestách a dobrodruhmi. V dnešných dynamických časoch tu na jednom z mnohých ostrovov strávi svoju dovolenku každoročne okolo milióna a pol turistov. Maledivy sa nachádzajú v Indickom oceáne v blízkosti ostrova Srí Lanka. Súostrovie je budované dvomi skupinami korálových  atolov, pričom medzi atolom Suvadiva a Addu prechádza…