Grécke ostrovy sú plné legiend a mýtov

Grécke ostrovy patria určite celosvetovo k najobľúbenejším turistickým a dovolenkových destináciám. Jednotlivé ostrovy sú zmesou rozmanitej kultúry, bohatej histórie a prekrásnych prírodných scenérií. Grécke ostrovy sú pestré a rozmanité. V Iónskom mori ležia obľúbené a romatické miesta ako je Zakynthos a Lefkada či rozľahlá Kefalónia s impozantnými jaskyňami. Medzi najslnečnejšie miesta patrí najmä Kréta a Kyklady či ostrov Rhodos, plný krásnych antických pamiatok.

To svoje si tu nájde naozaj každý.

Ostrov Lesbos nenavštevujú len ženy

Tento ostrov bol pomenovaný po gréckom bohovi menom Lesbos, ktorému bolo územie ostrova zasvätené preto, aby ho ochraňoval pred nebezpečenstvom a prírodnými katastrofami. Okolo roku 600 p.n.l  sa tu narodila poetka Sapfó, ktorá sa netajila svojou náklonnosťou k ženám a ktoré vo svojich básňach oslavovala. Odvtedy sa ostrov začal spájať s ženskou homosexualitou. Meno ostrova tak dalo vlastne vzniknúť označeniu pre takto orientované ženy.

Gréckym ostrovom nechýba rozmanitosť a pestrosť.

Možno najtajuplnejší je ostrov Délos

Kto by chcel vidieť miesto, ktoré je podľa bájí rodiskom Apolóna a Diany, musí sa vypraviť na grécky ostrov Délos. Ostrovček je obrovskou archeologickú pamiatkou a múzeom pod šírym nebom. Ostrov Délos, vynárajúci sa z vôd Egejského mora, je jedným z najtajuplnejších gréckych ostrovov. Má byť totiž miestom, kde sa Diovi a Titanic narodili božské dvojčatá Apollón a Artemis. Ich narodením sa ostrov stal svätým a bolo na ňom zakázané ženám rodiť, taktiež tu ľudia nesmeli umierať.

Ostrov Paxos.

Grécky ostrov Paxos bol stvorený Poseidonom

Neďaleko ostrova Korfu sa z vôd Iónskeho mora vynára ostrov Paxos. Grécka legenda hovorí, že ostrov bol stvorený bohom morí Poseidonom, ktorý hľadal pokojné miesto, kde by žil so svojou manželkou. Svojim trojzubcom preto od ostrova Korfu odtrhol jeho južný cíp a vznikol tak Paxos. Poseidonov trojzubec je dnes v znaku tohto malého ostrova. Trvalo žije na tomto gréckom ostrove okolo 2300 obyvateľov. Vďaka tomu, že tu nie je letisko, zostal Paxos dosť ochránený pred masovou turistikou.

 

 

Grécke ostrovy patria určite celosvetovo k najobľúbenejším turistickým a dovolenkových destináciám. Jednotlivé ostrovy sú zmesou rozmanitej kultúry, bohatej histórie a prekrásnych prírodných scenérií. Grécke ostrovy sú pestré a rozmanité. V Iónskom mori ležia obľúbené a romatické miesta ako je Zakynthos a Lefkada či rozľahlá Kefalónia s impozantnými jaskyňami. Medzi najslnečnejšie miesta patrí najmä Kréta a Kyklady či ostrov Rhodos,…