Výletné lode

Čo nám ponúkajú na dovolenke výletné lode?

Každý rád dovolenkuje, pravda? Výletné lode sú jednou z možností pre príjemne strávený čas na vašej dovolenke. Výletné lode ponúkajú nový pohľad na zážitky a dovolenku ako takú. Hoci sa nemôžete vybrať nejakými turistickými chodníčkami alebo vidieť historické mestá a atrakcie, zážitkov je dosť.

výletné lode
Západ slnka na výletnej lodi

Výletné lode poskytujú na jednom mieste všetko

Mnohé veľké výletné lode sú vybavené obchodmi, reštauráciami, salónmi krásy, apartmánmi od malých podpalubových izieb až po priestranné byty s balkónom. Ďalej sú tam bazény, koktail bary, disco, kino alebo fitness či wellness centrum. Z paluby výletnej lode môžete počas plavby sledovať delfíny či veľryby a žraloky, prípadne gigantické korytnačky, manty a iné morské zvieratá podľa toho, v ktorej časti sveta sa plavíte na výletnej lodi. Môžete sa celé dni slniť na lehátku s výhľadom na šíre more či oceán, z ktorého nedovidieť na pevninu, a v noci sledovať nádherne hviezdami osvetlenú oblohu. Alebo môžete stráviť dni skrášľovacími procedúrami, relaxačnými masážami, nákupmi darčekov a užívaním si služieb, ktoré ponúka interiér výletnej lode.

2 týždne a kus sveta

Niektoré výletné lode majú svoj špecifický program alebo destinácie, ktoré pomocou inej formy dovolenky nemáte možnosť zažiť alebo vidieť. Počas zastávok v jednotlivých prístavoch máte možnosť pocítiť opäť pevninu pod nohami aspoň na chvíľu, spoznať okolie a užiť si zmenu pred tým, ako sa vrátite naspäť na loď. Na výletných lodiach sa môžete plaviť približne 2 týždne, niekedy aj dlhšie alebo kratšie. Toto závisí od veľkosti výletnej lode a od morí, po ktorých sa plaví. Sú aj jednodňové výletné lode, ktoré sú však menšie a nie sú vybavené veľkými apartmánmi a toľkými ponukami služieb. Ak cestujete s deťmi, môžete si zvoliť napr. jednu z výletných lodí z Disney Cruise Line, ktoré poskytujú špeciálny koncept služieb pre rodiny s deťmi. A kým si deti bezpečne užívajú jedinečné dobrodružstvo, rodičia môžu spokojne oddychovať.

výletné lode
Splavuje okolitý svet kedykoľvek

Vedeli ste?

Na malej výletnej lodi sa môžete plaviť aj medzi Bratislavou a Viedňou. Môžete si z toho urobiť pekný výlet, alebo zaujímavosť pre deti, či využiť túto plavbu ako prostriedok dopravy medzi týmito dvomi hlavnými mestami. Sezóna práve začína!

Každý rád dovolenkuje, pravda? Výletné lode sú jednou z možností pre príjemne strávený čas na vašej dovolenke. Výletné lode ponúkajú nový pohľad na zážitky a dovolenku ako takú. Hoci sa nemôžete vybrať nejakými turistickými chodníčkami alebo vidieť historické mestá a atrakcie, zážitkov je dosť. Výletné lode poskytujú na jednom mieste všetko Mnohé veľké výletné lode sú vybavené…