last minute kanárske ostrovy

Cestovanie štýlom last minute Kanárske ostrovy

Kanárske ostrovy sú španielskym súostrovím, ktoré sa skladá zo siedmych hlavných ostrovov a niekoľkých menších ostrovov. Sedem hlavných ostrovov zahŕňa Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera a El Hierro. Medzi najnavštevovanejšie patria Tenerife, Lanzarote a Fuerteventura. Na Kanárske ostrovy sa môžete dostať aj za veľmi prijateľné ceny pomocou ponuky CK last minute Kanárske ostrovy.

Aj keď Kanárske ostrovy patria k Španielsku, svojim umiestnením pripomínajú skôr Afriku. Nachádzajú sa západne a veľmi blízko Maroka v Afrike (delí ich len 100 km). Perfektná klíma aj v zimných mesiacoch, exotické prostredie – fauna aj flóra. Rovnako aj pohostinní ľudia a kopec rôznych atrakcií predstavuje dovolenka na Kanárskych ostrovoch. Kanárske ostrovy s last minute môžete preskúmať aj vy. Keďže ide o sopečné ostrovy, nájdete tam okrem plošiny a piesočných zátok aj borovicové lesy, nádhernú prírodu a úplne iný svet oproti klasickým dovolenkovým rezortom.

last minute kanárske ostrovy
Je tam ako z rozprávky

Last minute Kanárske ostrovy za zaujímavým umením a architektúrou

Zatiaľ čo sa Kanárske ostrovy nemusia pýšiť skvelými múzeami vo svojich mestách, je tam množstvo umenia, kultúry a zaujímavej architektúry priamo naživo. Pre obľúbencov surrealizmu je tu možné vidieť veľkolepé plátna od svetoznámeho maliara Óscara Domíngueza v jeho rodnom meste Santa Cruz de Tenerife, alebo obrovské abstraktné sochy na Gran Canarii a Lanzarote. Ak sú vašou záľubou budovy a architektúry, prídete si na svoje na Kanárskych ostrovoch pri sledovaní typických drevených balkónov, zarastených listnatých terás a pestro farebne maľovaných fasád domov, ktoré patria k ľudovej architektúre Kanárskych ostrovov.

Nemusíte si plánovať indoorové aktivity pre nepriaznivé počasie

Kanárske ostrovy s last minute si zamilujete aj vy keď sa vydáte na turistickú prechádzku lávovými poliami na Tenerife, zajazdíte si autom alebo skútrom cez stred pohoria Gran Canaria, alebo si vychutnáte syrový tanier na kopci Pueblo. Je to práve rozmanitosť krajiny spojená s predvídateľnými slnečnými dňami, ktorá robí outdoorové aktivity tak prístupné a rôznorodé.

last minute kanárske ostrovy
Zažite priam azúrovo modrú vodu

Turistické výlety, potápanie v lákavých teplých vodách so sledovaním neuveriteľných vyše 350 druhov rýb, unikátny čierny piesok zapríčinený vulkánom, či napumpovať si adrenalín kitesurfingom, windsurfingom a surfovaním – toto všetko vám môže splniť jedinečná dovolenka Kanárske ostrovy aj s last minute výhodami. Spomaliť tempo naopak zas môžete na vychádzke spojenej s jazdou na ťave, hraním golfu, či plavbou na lodi. Na ostrove Tenerife počas vašej dovolenky last minute na Kanárskych ostrovoch si určite nenechajte ujsť návštevu ZOO Loro Parque Tenerife. Je to jeden z najväčších parkov s papagájmi. Park má rozlohu 13,5 hektáre a je domovom pre približne dokopy 4000 papagájov (350 druhov).

Kanárske ostrovy sú španielskym súostrovím, ktoré sa skladá zo siedmych hlavných ostrovov a niekoľkých menších ostrovov. Sedem hlavných ostrovov zahŕňa Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera a El Hierro. Medzi najnavštevovanejšie patria Tenerife, Lanzarote a Fuerteventura. Na Kanárske ostrovy sa môžete dostať aj za veľmi prijateľné ceny pomocou ponuky CK last minute Kanárske ostrovy. Aj…