kompresné prádlo

Termo, funkčné a kompresné prádlo

Kompresné prádlo

Ak ste sa aj vy po Vianociach zhrozili pri pohľade na váhu a rozhodli ste sa začať zdravo stravovať a pravidelne športovať, potom nezabudnite aj na kvalitné oblečenie, ktoré k športu neoddeliteľne patrí.

Laika však široká ponuka športového oblečenia môže ľahko zmiasť, pretože pojmy ako termoprádlo, funkčné prádlo a kompresné prádlo asi nie každému niečo hovoria. Malé vysvetlenie – termoprádlo je vlastne synonymum pre funkčné prádlo a jeho úlohou je odvádzať vlhkosť preč od tela, navyše v chladnom počasí pomôže vášmu telu udržať si svoje teplo. Kompresné prádlo je však špeciálnou kategóriou termoprádla so špeciálnymi vlastnosťami.

kompresné prádlo
Kompresné prádlo a správna športová obuv je základ

Čo je kompresné prádlo?

Kompresné prádlo je tou najlepšou voľbou pre každého športovca, pretože vám poskytne efektívnejšie cvičenie. Pomocou špeciálne vyvinutého materiálu pôsobí toto prádlo na danú časť tela presnou kompresiou – teda stlačením, vďaka čomu sťahuje svaly, zlepšuje ich prekrvenie a čo je najdôležitejšie, výrazne urýchľuje regeneráciu po športovom výkone. Samozrejme takéto prádlo ponúka omnoho viac výhod, ako napríklad fakt, že udržuje svaly v teple a odvádza pot preč od tela a vy tak budete v suchu. Navyše vám umožňuje zvýšenie dĺžky tréningov aj tréningovej záťaže a zlepšuje svalovú výkonnosť, čím zlepšuje aj váš športový výkon.

kompresné prádlo
Do posilňovne aj vonku

Použité materiály na prádlo

Najdôležitejšie pri kompresnom prádle je jeho zloženie, teda materiály z ktorého je vyrobené. Ide o syntetické vlákna, pričom medzi tie najlepšie patrí polyamid, polyester či polypropylén a ako doplnkové materiály sa používajú lycra a elastan, ktoré prádlu dodávajú väčšiu elasticitu. Kompresné prádlo je vďaka týmto syntetickým vláknám dokonale ľahké a pružné, drží si svoj tvar za sucha aj mokra, ľahko sa udržuje, neuveriteľne rýchlo schne, je odolné na svetlo, ale aj proti oderu a potu. Takéto prádlo teda v skratke dokáže nielen správne obopnúť vaše telo ale je aj priedušné a dokáže odviesť pot preč od tela.

Kompresné prádlo Ak ste sa aj vy po Vianociach zhrozili pri pohľade na váhu a rozhodli ste sa začať zdravo stravovať a pravidelne športovať, potom nezabudnite aj na kvalitné oblečenie, ktoré k športu neoddeliteľne patrí. Laika však široká ponuka športového oblečenia môže ľahko zmiasť, pretože pojmy ako termoprádlo, funkčné prádlo a kompresné prádlo asi nie…