chladiaca vitrína

Chladiaca vitrína s rôznym teplotným rozsahom

Pokiaľ ste vlastníkom alebo prevádzkovateľom  reštaurácie, malej  kaviarne, cukrárne alebo lahôdok, potom sa bez vhodnej chladenej alebo nechladenej vitríny určite nezaobídete. Podobne je to aj u predajcov mäsa, údenín, mliečnych výrobkov  alebo aj cukrárenských zákuskov. Je dôležité vybrať si správny typ vitríny, do ktorej budú umiestnené produkty ponúkané na predaj. Vaša firma nebude schopná dosiahnuť svoj plný potenciál bez použitia správnych chladiacich gastronomických zariadení. Chladiaca vitrína umiestnená na vhodnom mieste vo vašej predajni  umožňuje  predviesť váš tovar a výrobky vašim zákazníkom. A zároveň ich udržiavať čerstvé. Chladiace vitríny sú určené na krátkodobé chladenie potravín, rôznych nápojov vo fľašiach, plechovkách a iných pevných či kvapalných látok v uzavretých nádobách. Rozsah teplôt je väčšinou od 0 do 10 °C.

Chladiaca vitrína na sushi

Typy chladiacich vitrín 

    Pri kúpe vitrín je potrebné zvážiť veľa vecí. Vybrať si také chladiace zariadenie, ktoré najlepšie vyhovuje konkrétnym potrebám a požiadavkám. Týka sa to aj počtu políc, ktoré sú v konkrétnej chladiacej vitríne. Určuje to  množstvo a veľkosť potravín a nápojov, ktoré môžete vystaviť svojim zákazníkom. Výrobcovia ponúkajú presklené vitríny ako jednodverové alebo aj viacdverové chladiace vitríny. Chladiace vitríny sa ďalej rozdeľujú na voľne stojace, prístenné, stolové alebo pultové typy. Záleží od konkrétneho použitia aj charakteru predajných priestorov.. Pultové chladiace vitríny sú väčšinou dodávané na skladovanie cukrárskych výrobkov. Väčšie a často voľne stojace vitríny sú využívané na skladovanie nápojov a balených potravín pre rýchle občerstvenie. 

Chladiaca vitrína univerzálna

Veľkosť a štýl osvetlenia vitríny 

    Pre každého predajcu sú samozrejme dôležité aj rozmery a umiestnenie jeho gastronomických zariadení a nábytku. Je nutné počítať s tým, že chladiaca vitrína nesmie byť umiestnená v blízkosti tepelného zdroja. Minimálna požiadavka na vzdialenosť od okolitých stien je 5 cm na každej strane. Kvôli minimalizácii prevádzkových nákladov a maximalizácii životnosti chladiaceho kompresora je taktiež podstatné umožniť prúdenie vzduchu. A čo charakter a spôsob osvetlenia? Pri vystavovaní akéhokoľvek druhu potravín alebo nápojov je osvetlenie nanajvýš dôležité. Ak vaši zákazníci nemôžu správne vidieť sortiment vašej ponuky, nemožno od nich očakávať, že si niečo kúpia. So správnym osvetlením chladiacej  vitríny  môžete výrazne zvýšiť šance predajnosti vášho tovaru.  

Pokiaľ ste vlastníkom alebo prevádzkovateľom  reštaurácie, malej  kaviarne, cukrárne alebo lahôdok, potom sa bez vhodnej chladenej alebo nechladenej vitríny určite nezaobídete. Podobne je to aj u predajcov mäsa, údenín, mliečnych výrobkov  alebo aj cukrárenských zákuskov. Je dôležité vybrať si správny typ vitríny, do ktorej budú umiestnené produkty ponúkané na predaj. Vaša firma nebude schopná dosiahnuť svoj…