plavba loďou

Plavba loďou po rieke bez smokingu

Výletné plavby po rieke sú stále a určite aj budú obľúbenou formou ako cestovať a spoznávať niečo iné. Je to možnosť pre turistov ako si užívať všetky vymoženosti tradičnej lodnej plavby a skombinovať ich so všetkými výhodami vnútrozemského cestovania. Pri každej riečnej plavbe je možnosť zastaviť sa vo viacerých destináciách buď priamo na brehu alebo v určitej vzdialenosti od riečneho prístavu.  Pasažieri navštívia svetoznáme hlavné a rušné mestá, mestečká  a priľahlé dedinky s ukrytými lokálnymi atrakciami. Pričom si svoju cestovnú batožinu vybalia vo vlastnej izbe akurát raz po nalodení sa.  Aj keď budete na palube, budete ponorení do miestnych pamiatok s neustále sa meniacimi výhľadmi priamo za vaším oknom. Plavba loďou po riekach prirodzene znamená neustálu blízkosť k pevnine a pobrežným turistickým zdrojom.  A teda aj možnosť zakotviť loď a vystúpiť kedykoľvek, ak je to možné a potrebné. 

plavba loďou
Plavba loďou po rieke

Plavba loďou v izbe s výhľadom 

     Riečne výletné lode plaviace sa po mnohých nielen veľtokoch dopravia svojich klientov priamo do srdca mnohých známych miest. Zakotvia neďaleko centra mesta, cestujúci si vystúpia a so sprievodcom alebo aj sami môžu hneď vyraziť a začať objavovať. A večer sa zase všetci stretnú pri spoločnej večeri. Posedia si v bare, zatancujú. A po dobrom nočnom oddychu môžu pokračovať v plavbe a vychutnávať si neustále sa meniace scenérie na oboch riečnych brehoch. Zaujíma vás, čo si obliecť na plavbu po rieke v Európe? Nie ste sami. Tejto dileme čelia mnohí pasažieri, ktorí cestujú prvýkrát. Plavba po rieke je však pohodová záležitosť, pri ktorej je dress code predovšetkým pohodlný a ležérny. Takže hoďte všetky starosti do úzadia a jednoducho sa tešte na  dovolenku. 

plavba loďou
Plavba loďou po Dunaji

Dĺžka plavieb po rieke 

    Dĺžka plavieb loďou po riekach v Európe je zvyčajne jeden až maximálne osem dní. Takže pri výbere dovolenkového šatníka je rozumné pridržiavať sa konkrétneho programu výletnej plavby. Na rozdiel od oceánskych plavieb, kde hostia často obedujú v spoločenských šatách a smokingoch, je dress code na plavbe loďou po rieke oveľa uvoľnenejší, ležérnejší  a neformálnejší. Niektorí hostia sa môžu cítiť pohodlnejšie v saku, iní sa rozhodnú, že je to ideálna príležitosť obliecť si letné šaty. Všetko je to len a len na vás. 

Výletné plavby po rieke sú stále a určite aj budú obľúbenou formou ako cestovať a spoznávať niečo iné. Je to možnosť pre turistov ako si užívať všetky vymoženosti tradičnej lodnej plavby a skombinovať ich so všetkými výhodami vnútrozemského cestovania. Pri každej riečnej plavbe je možnosť zastaviť sa vo viacerých destináciách buď priamo na brehu alebo v určitej vzdialenosti od…