tonery do tlačiarne

Originálne alebo repasované tonery do tlačiarne?

Typ tlačiarne, ktorú vlastníte a pravidelne používate, určuje aj druh tonerovej  kazety potrebnej pre tlač dokumentov. Pokiaľ máte laserovú tlačiareň, budete hľadať taký toner, ktorý vám umožní vytlačiť čo najväčší počet strán vo vyhovujúcej kvalite. Samozrejme, že každý sa snaží správať hospodárne, sleduje si svoje prevádzkové náklady. Aj toner niečo stojí. Je dobré vedieť, koľko strán sme schopní na svojej tlačiarni vytlačiť. Aj aká je teda kapacita konkrétneho typu toneru. Rôzne typy tlačiarní a aj tonerov majú rôznu výťažnosť vytlačených strán. Sú situácie, kedy potrebujete vytlačiť stovky až tisícky strán dokumentov denne. A musíte častejšie meniť tonery do tlačiarne. Rozhodujete sa aj nad alternatívnou možnosťou k originálnym kazetám priamo pre tú vašu tlačiareň. Aké sú teda niektoré iné možnosti voľby tonerov? 

tonery do tlačiarne
Tonery do tlačiarne dnes toho zvládnu oveľa viac

Čo sú to generické tonery do tlačiarne 

    Pri kúpe novej tlačiarne, či už atramentovej alebo tej laserovej, máme pôvodný toner už vložený do tlačiarenského zariadenia. Dostaneme aj nejakú radu od predajcu, priložený manuál v podobe brožúrky. Vysvetľujúci nielen ako dať do prevádzky našu novú  tlačiareň, akú údržbu potrebuje ale aj ako vymeniť po nejakom čase požívania tlačiarne prázdnu tonerovú kazetu za novú.  Prichádza situácia rozhodovania sa aký typ tonera si kúpime. Pokiaľ sa rozhodneme pokračovať v pôvodnej originálnej kazete dodávanej výrobcom našej tlačiarne, tak možno predĺžime jej životnosť. Druhou možnosťou sú generické tonery vyrábané neznačkovými výrobcami tlačiarní. Sú tiež známe pod názvom kompatibilné tonery. Názory na ich kvalitu medzi spotrebiteľmi sa rôznia, pretože mávajú mierne odlišné časti od originálnych verzií tonerov. Hlavným dôvodom, prečo tomu tak je, sú patentové obmedzenia pri ich výrobe. 

tonery do tlačiarne
Tonery do tlačiarne sú plne recyklovateľné

A čo recyklované tonery? 

     A nakoniec sú tu ešte kazety nesúce pomenovanie recyklované alebo repasované,. Na ich výrobu sú použité  prázdne kazety naplnené neoriginálnym tonerovým práškovým substrátom. Napriek ich ekologickým výhodám však tlačiarne s takýmto tonerom často produkujú výtlačky nižšej kvality Ba dokonca objavujú sa aj názory, že môžu nejakým spôsobom škodiť aj samotnému tlačiarenskému mechanizmu. 

Typ tlačiarne, ktorú vlastníte a pravidelne používate, určuje aj druh tonerovej  kazety potrebnej pre tlač dokumentov. Pokiaľ máte laserovú tlačiareň, budete hľadať taký toner, ktorý vám umožní vytlačiť čo najväčší počet strán vo vyhovujúcej kvalite. Samozrejme, že každý sa snaží správať hospodárne, sleduje si svoje prevádzkové náklady. Aj toner niečo stojí. Je dobré vedieť, koľko strán…