kabelka

Ako zistiť či je kabelka originál alebo napodobenina

Nič na svete sa asi nekopíruje v takom množstve ako kabelky. Môžete ich kúpiť v podstate kdekoľvek. Na ulici, na trhu, v obchodoch, na internete… A je veľa ľudí čo ich kupuje. Dokonca aj tí čo majú svoju obľúbenú značku si kúpia jej kópiu. Ako teda rozpoznať či je kabelka, ktorá sa vám páči originál alebo napodobenina? Môžete na to prísť viacerými spôsobmi.

Pozor na ceny

Čo by vám malo udrieť do očí ako prvé je cena kabelky. Svetové značky ako Chanel, Prada, Gucci, Louis Voitton určite nebudú svoj tovar ponúkať lacno, alebo naň dávať rôzne zľavy. Veľké značky sa totiž snažia o exkluzivitu, takže keby ich výrobky boli dostupné každému vrecku, stratili by svoju kľúčovú hodnotu.

Čo všetko si treba všímať

kabelkaĎalším spôsobom ako zistiť autenticitu kabelky je dobre si obzrieť jej šitie. Na falzifikátoch v mnohých prípadoch šitie nie je dobre ukončené alebo zhotovenie nie je dobré. Pravdu o kabelke nám môže povedať aj zips. Zipsy na kopírovaných kabelkách zvyknú byť zlej kvality. Dosť zle sa otvárajú alebo zatvárajú a svojimi farbami bijú do očí.

Ak ide o koženú kabelku, koža by mala byť ľahká a jemná. Ak kabelka ktorú si v obchode obzeráte je ťažká, znamená to, že je to lacná kópia. A to tiež v prípade, že koža je príliš lesklá a neohybná. Všímať si treba aj písmo. Jeho veľkosť a typografiu pretože aj v tom môžu byť nepatrné rozdiely.

Taktiež je dobré vedieť kde váš obľúbený návrhár svoje produkty vyrába. Potom sa už len stačí pozrieť na etiketu vo vnútri kabelky a budete v tom mať jasno. Na vnútorné etikety dizajnéri zvyknú dávať sériové číslo produktov, vďaka čomu si pravosť môžete overíť ešte skôr než si kabelku kúpite.

V dnešnej dobe sa už kópie čoraz viac podobajú na originály, preto najlepším spôsobom ako sa neoklamať je ísť priamo do značkovej predajne alebo si kabelku kúpiť cez ich eshop.

Nič na svete sa asi nekopíruje v takom množstve ako kabelky. Môžete ich kúpiť v podstate kdekoľvek. Na ulici, na trhu, v obchodoch, na internete… A je veľa ľudí čo ich kupuje. Dokonca aj tí čo majú svoju obľúbenú značku si kúpia jej kópiu. Ako teda rozpoznať či je kabelka, ktorá sa vám páči originál…