obývacie steny

Aká je moderná obývačka?

Obývačka je nepísaným kráľom bytu a domácnosti. Je to pre mnohých tá najdôležitejšia miestnosť a na jej zariaďovaní si dávajú extra záležať. Je to miesto kde si vodíme návštevy, stretávame sa tam s rodinou, miesto kde oddychujeme po náročnom dni v práci. Obývačka je tá najnavštevovanejšia miestnosť v celom dome a preto by mala pôsobiť príjemným a hlavne útulným dojmom nielen pre vás, ale aj pre vašich blízkych a priateľov. Moderná obývačka dnes vyzerá úplne inak ako v minulosti. Kedysi to bola miestnosť preplňovaná zbytočnosťami a obývacie steny zaberali veľkú časť miestnosti od podlahy až po strop. Našťastie tie časy sú už preč a moderná obývačka je presným opakom tej starej.

Moderná obývačka a minimalizmus

Dnes je v móde minimalizmus a to doslova znamená, že menej je viac. Pod jeho velením rárohy v dome nemajú šancu na prežitie. Úprimne povedané, moderná obývačka zariadená v štýle minimalizmu vyzerá omnoho lepšie, ako obývačka preplnená rôznymi zbytočnosťami. Nehovoriac o tom, že aj samotné upratovanie je oveľa jednoduchšie, keď miesto obrovskej obývacej steny máte jednu elegantnú komodu a TV stolík. Novodobá móda dáva prednosť niekoľkým efektným kúskom nábytku pred veľkou obývacou stenou. Dnešná moderná obývačka väčšinou pozostáva zo sedačky (dominanta a srdce každej obývačky), koberčeka, konferenčného stolíka a TV stolíka – nanajvýš ešte nejaká pekná komoda, či pohodlné kreslo. V obývačke si predsa chcete oddýchnuť a uvoľniť myseľ od všetkých myšlienok – moderná obývačka v štýle minimalizmu je na to priam stvorená.

moderná obývačka
Moderná obývačka by sa mala riadiť starým známym – „V jednoduchosti je krása“

Aké farby má moderná obývačka?

Možno si pomyslíte, že tak jednoducho zariadená obývačka bude pôsobiť neosobne a nudne, no nie je to tak. Zútulnenie miesta máme možnosť realizovať prostredníctvom materiálu, farieb a rozostavania nábytku v priestore. Pokiaľ ide o materiál, najlepšia voľba je ísť s prírodou – drevo, kameň a kov v interiéri robia zázraky. Ak máte dilemu ohľadom farieb, najlepšie bude, ak zvolíte neutrálne odtiene. Výbornou voľbou sú všetky odtiene béžovej a hnedej, jemné pastelové odtiene, či obľúbená smotanová a vanilková. Číslo jeden je momentálne klasická biela a to nielen vo farbách stien, ale aj nábytku a doplnkov. Biela farba vyjadruje čistotu, opticky zväčší priestor, presvetlí a miestnosť pôsobí vzdušne. Pekná moderná obývačka je zväčša v jemných odtieňoch neutrálnych farieb, zvýraznených veľmi výraznými doplnkami – nikdy nie naopak! Ak zatúžite po zmene, doplnky sa ľahšie vymenia ako farby stien a veľký nábytok.

Obývačka je nepísaným kráľom bytu a domácnosti. Je to pre mnohých tá najdôležitejšia miestnosť a na jej zariaďovaní si dávajú extra záležať. Je to miesto kde si vodíme návštevy, stretávame sa tam s rodinou, miesto kde oddychujeme po náročnom dni v práci. Obývačka je tá najnavštevovanejšia miestnosť v celom dome a preto by mala pôsobiť…