založenie účtu vo švajčiarsku

Užitočné informácie pre založenie účtu vo Švajčiarsku

Založenie účtu vo Švajčiarsku

Ak aj vy plánujete v blízkej budúcnosti založenie účtu vo Švajčiarsku, určite sa vám zídu nasledujúce informácie, ktoré vám celý proces uľahčia. Švajčiarsko je známe najmä svojím impozantným bankovým systémom, ktorý patrí k jedným z najvyspelejších na celom svete a ochranou súkromia dodržiavaním bankového tajomstva. Vedeli ste, že je to vlastne priestupok pre bankára, ak by odhalil osobné informácie svojho klienta? V minulosti bol práve toto veľký problém pre všetkých, ktorí si chceli vo švajčiarskej banke ukryť nelegálne nadobudnuté peniaze. Napriek tomu, že v skutočnosti švajčiarske banky nie sú až tak zaujímavé, ako nás o tom presviedčajú rôzne špionážne a akčné filmy, pravdou je to, že sú stále extrémne dobre riadené a impozantne dôverné. Môžete si byť teda istý, že vaše peniaze budete mať na švajčiarskom účte v bezpečí.

založenie účtu vo švajčiarsku
Založiť účet vo Švajčiarsku môžete aj v cudzej mene

Založenie účtu vo Švajčiarku – aké mám povinnosti?

Ak chcem založenie účtu vo Švajčiarsku zrealizovať ako fyzická osoba, občan SR mám určité povinnosti pri procese otvorenia účtu. Ak sa však dodržiavanú všetky postupy a osobité požiadavky konkrétnej banky, založenie účtu vo Švajčiarsku je veľmi jednoduché a rýchle. Fyzické osoby sú okrem prihlášky povinné predložiť aj apostilovaný preukaz totožnosti a doklad potvrdzujúci adresu. Ak je vo vašom záujme založenie podnikateľského účtu, navyše je potrebné predložiť aj korporátne dokumenty a biznis plán.

založenie účtu vo švajčiarsku
Účelom sú výhodnejšie zisky

Výhody a obmedzenia

Aké výhody a obmedzenia platia pre osoby, ktoré nemajú vo Švajčiarsku trvalé bydlisko? Založenie účtu vo Švajčiarku môžete zrealizovať pri minimálnom vklade 50 tisíc švajčiarskych frankov, avšak založiť účet vo Švajčiarsku môžete pomerne jednoducho a to už aj na diaľku prostredníctvom video hovoru. Takisto bude váš účet oslobodený od dane z kapitálového výnosu, ktorá je pre švajčiarskych občanov 35%. Určite vás zaujímajú aj prevody v rámci SEPA (Single Euro Payment Area), ktorého súčasťou sú okrem Európskej Únie aj Švajčiarsko, Monako, Nórsko, Lichtenštajnsko, Island a San Marino. Prevody v hotovosti v rámci SEPA sa teda riadia rovnakými poplatkami a pravidlami ako domáce prevody. Viac info TU.

Založenie účtu vo Švajčiarsku Ak aj vy plánujete v blízkej budúcnosti založenie účtu vo Švajčiarsku, určite sa vám zídu nasledujúce informácie, ktoré vám celý proces uľahčia. Švajčiarsko je známe najmä svojím impozantným bankovým systémom, ktorý patrí k jedným z najvyspelejších na celom svete a ochranou súkromia dodržiavaním bankového tajomstva. Vedeli ste, že je to vlastne priestupok pre bankára, ak…