Ako začať so streľbou z brokovnice?

Brokové zbrane so zaužívaným názvom brokovnice sú veľmi praktické poľovnícke aj športové zbrane, ktoré slúžia k jednotnej, ale aj k hromadnej strele brokmi. Tieto zbrane sa v poľovníctve často využívajú aj preto, že sú veľmi účinné najmä v streľbe na pohyblivé a dynamické ciele, ako je napríklad práve zver. Ak vás teda nadchla práve predstava streľby z brokovnice, či už za cieľom lovenia alebo skôr pre rekreačno-športové účely a plánujete sa jej reálne venovať, mali by ste získať čo najviac informácií a poznatkov o tomto type zbrane, prípadne nie je na škodu, ak ste v tomto smere úplný začiatočník absolvovať aj kurz streľby z brokovej zbrane.

Kurz streľby z brokovnice – najlepšia cesta ako získať základné vedomosti a zručnosti

Naučiť sa strieľať z jednej z najobľúbenejších zbraní, pričom nie je potrebné absolvovať ani zdĺhavé vybavovanie zbrojného preukazu, je jedným z najväčších lákadiel zbrane, ktorá je dostatočne veľká a silná na to, aby okamžite skolila zviera. Zbrane však v žiadnom prípade nie sú nejakou hračkou a treba k nim pristupovať vždy maximálne zodpovedne, preto je najlepším riešením ako získať základné vedomosti a zručnosť v narábaní so zbraňou absolvovanie kurzu streľby z brokovnice pod vedením odborného inštruktora. Ten vás počas kurzu naučí základný strelecký postoj, správne držanie a úchop brokovnice aj zamierenie a streľbu na terč. Zároveň získate vedomosti aj o starostlivosti, dobíjaní, kontrole a bezpečnom zaobchádzaní s brokovnicou a dostanete certifikát o absolvovaní kurzu.

brokovnice
Na internete dnes nájdete mnoho informácii, no najlepšie strieľať z brokovnice vás naučí certifikovaný inštruktor

Vyberáme si svoju zbraň

Kúpa vlastnej brokovnice by mala vždy zodpovedať vašim schopnostiam a účelu, na ktorý ju plánujete používať, pretože si môžete vybrať brokovnicu s rôznym počtom a priemerom hlavní a teda tiež s rôznou veľkosťou kalibru. Nikdy nie je na škodu nechať si poradiť a konzultovať kúpu správnej zbrane s odborným predajcom, ktorý vám určite ochotne pomôže.

 

Brokové zbrane so zaužívaným názvom brokovnice sú veľmi praktické poľovnícke aj športové zbrane, ktoré slúžia k jednotnej, ale aj k hromadnej strele brokmi. Tieto zbrane sa v poľovníctve často využívajú aj preto, že sú veľmi účinné najmä v streľbe na pohyblivé a dynamické ciele, ako je napríklad práve zver. Ak vás teda nadchla práve predstava streľby z brokovnice, či už za cieľom lovenia…