wifi adaptér

WiFi adaptér

Čo je WiFi adaptér a na čo slúži?

Základná odpoveď na otázku, ktorú sme položili v samotnom názve nášho článku je: WiFi adaptér je pomôcka, vďaka ktorej je možné pripojiť PC, notebook či TV k bezdrôtovému pripojeniu na internet (WiFi). Avšak, skrýva sa za tým ešte oveľa viac – oveľa viac možností, ktoré sa vám vďaka WiFi adaptéru otvárajú. O tom, aké sú to sa už môžete dočítať v našom dnešnom článku.

WiFi adaptér pre stolové PC

Bez takejto pomôcky, najmä teda pokiaľ ide o stolové PC, pri ktorých ešte nie je úplne bežnou súčasťou integrovaná WiFi karta, by bolo potrebné byť neustále pripojený na internet iba pomocou káblu vedúceho z modemu. Práve toto môže byť problém napr. v prípade, že bývate vo väčšom dome, modem máte umiestnený v jednej miestnosti a PC, ktorý potrebujete pripojiť k internetu je úplne na druhom konci domu. Viesť v takomto prípade kábel cez všetky ostatné miestnosti by bol zrejme problém a práve preto bol vyrobený WiFi adaptér, vďaka ktorému môžete PC k internetu pripojiť bezdrôtovo.

wifi adaptér
WiFi adaptér s anténou pre zosilnenie prijímaného signálu

Dá sa využiť aj pri notebooku?

WiFi adaptér bol takisto používaný kedysi aj pre notebooky, avšak dnes sa už vyrábajú notebooky výhradne iba s integrovanou WiFi kartou. Avšak, na trhu sú aj WiFi adaptéry, ktorých súčasťou je aj anténa. Výhodou takejto antény je možnosť zosilniť WiFi signál, ktorý prijímate na svojom notebooku. Takže aj v prípade, že váš notebook obsahuje integrovanú kartu na príjem WiFi, môže sa vám zísť aj WiFi adaptér s anténou.

Množstvo zážitkov so smart TV!

Ďalšia možnosť, kedy sa WiFi adaptér využíva prišla spolu s novou generáciou televízorov. Po tom, čo sa začali vyrábať tzv. smart televízory, ktoré sú schopné pripojiť sa na WiFi, stačí vám WiFi adaptér a môžete priamo na svojom TV využívať množstvo online aplikácií, ktoré boli doteraz výsadou iba počítačov, mobilov či tabletov. Medzi takéto aplikácie patrí napr. Facebook, Twitter, rôzne spravodajské aplikácie (Topky, Športky atď) alebo dokonca Skype, vďaka čomu si môžete vychutnať video hovory so svojimi blízkymi priamo na veľkej obrazovke vašej smart TV.

Čo je WiFi adaptér a na čo slúži? Základná odpoveď na otázku, ktorú sme položili v samotnom názve nášho článku je: WiFi adaptér je pomôcka, vďaka ktorej je možné pripojiť PC, notebook či TV k bezdrôtovému pripojeniu na internet (WiFi). Avšak, skrýva sa za tým ešte oveľa viac – oveľa viac možností, ktoré sa vám vďaka WiFi adaptéru…