Vyhliadková jazda Prešporáčikom pre každého

Turistickým možnostiam sa medze nekladú. Vyspelá Európa už poskytuje svojim návštevníkom obrovské množstvo možností, ako si užiť pobyt v ich mestách. Bratislava nechce v žiadnom prípade zaostávať. Preto sa môžete pokochať krásami hlavného mesta Slovenska už aj počas jazdy na segwayoch, či rýchločlnoch. Netreba však zabúdať na overené klasiky, akou je napríklad vyhliadková jazda prešporáčikom.

Vyhliadková jazda prešporáčikom
Jazda Prešporáčikom je vhodná pre každého.

Vyhliadková jazda prešporáčikom po krásavici na Dunaji

Turistika po pamiatkách a uliciach miest je poriadne náročná. Miesto zdĺhavej chôdze v topánkach mnoho ľudí radšej zvažuje alternatívy, ktoré šetria energiu i čas. Vyhliadková jazda Prešporáčikom je preto ideálnou voľbou pre starších ľudí, ale i deti, či dospelých, ktorí chcú toho stihnúť čo najviac za čo najkratšiu dobu. Bratislava zvádza svojich návštevníkov historickými lákadlami ako je Dom svätého Martina, Academia Istropolitana, alebo Csákyho palác. Uniknúť by vám nemalo nič z historického centra, ktoré v sebe ukrýva nádherné malé uličky, alebo staré domy. Prešporáčik prechádza pochopiteľne aj hlavným námestím, nevynecháva ani starú radnicu, Maximiliánovú fontánu a povestnú Michalskú bránu.

Vyhliadková jazda prešporáčikom
Pokochajte sa krásou hlavného mesta bez akejkoľvek namáhavej chôdze.

Nevynechajte dominantu mesta

Prešporáčik začína svoju púť cez bývalé korunovačné mesto z čias Habsburgskej monarchie na hlavnom námestí. Možnostiam sa medze nekladú. Preto je možné ísť vláčikom až k dominante Bratislavy. Tým nie je nič iné než bratislavský hrad, ktorý predstavuje významný pamätník spoločensko-historického vývoja v tejto oblasti. Zažil svoje časy slávy, ale aj úpadky. Tie začali reformami, ktoré spravili z bratislavského hradu ubytovňu pre vojakov. To si vybralo svoju daň v podobe ostrelovania Napoleonových vojsk na začiatku 19. storočia. Niekoľko rokov na to hrad vyhorel do tla. Jeho terajšiu podobu sa podarilo znovu vybudovať v roku 1968. Udialo sa tak na základe plánu prinavrátiť hradu jeho podobu z 18. storočia. Postupom rokov sa vykonávali ešte ďalšie renovačné úpravy. Výsledky tejto snahy si môžete vychutnať aj vy, pomocou vyhliadkovej jazdy Prešporáčikom. S tým je spojený aj nádherný výhľad na Dunaj a ostatné časti mesta. Pre kvalitnú dovolenku predsa netreba cestovať ďaleko.

Turistickým možnostiam sa medze nekladú. Vyspelá Európa už poskytuje svojim návštevníkom obrovské množstvo možností, ako si užiť pobyt v ich mestách. Bratislava nechce v žiadnom prípade zaostávať. Preto sa môžete pokochať krásami hlavného mesta Slovenska už aj počas jazdy na segwayoch, či rýchločlnoch. Netreba však zabúdať na overené klasiky, akou je napríklad vyhliadková jazda prešporáčikom. Vyhliadková jazda…