Školské tašky – hurá do školy!

Mať doma prváčika je veľká vec a to nielen pre samotné dieťa, ale aj pre celú rodinu. S prichádzajúcimi povinnosťami začína aj hon na školské potreby, oblečenie a v neposlednom rade školskú tašku. Školská taška je vlastne tou najdôležitejšou vecou, ktorú pre prváčika musíte zadovážiť a preto by ste jej výberu mali venovať dostatok vašej pozornosti ako aj financií. Bohatá ponuka trhu môže privodiť pocit, že kúpu školskej tašky zvládnete ľavou-zadnou, no nie vždy to tak je. Bohužiaľ, mnohé školské tašky nespĺňajú tie parametre, ktoré by spĺňať mali. Ľudia očarení výhodnou cenou či pekným rozprávkovým motívom ich kúpia v presvedčení, že kúpili kvalitu. Opak je však pravdou!

Školská taška
Jedna z najdôležitejších vecí pre prváčika.

Školské tašky – dizajn ale aj kvalita

Pri kúpe školskej tašky sa určite nenechajte oklamať iba jej pekným dizajnom a nech už na taške vidíte Elzu, myšku Minnie alebo akúkoľvek inú rozprávkovú bytosť, nezabúdajte na kvalitu. Školské tašky by mali byť hlavne praktické a bezpečné pre vaše deti. Samozrejmosťou je anatomicky tvarovaná chrbtová časť a dostatočne široké polstrované popruhy. Školská taška tak bude nielen pohodlná pri nosení, ale zároveň nezdeformuje chrbát vášho dieťaťa. Rovnaký dôraz by ste mali klásť aj na váhu tašky, pričom platí, že čím ľahšia bude, tým lepšie pre dieťa. Podľa normy by mali byť školské tašky čo najľahšie. Školská taška pre prváčika by nemala mať viac ako 1200 gramov.

Školská taška
Taška musí byť v prvom rade praktická a bezpečná.

Školské tašky – bezpečnosť na prvom mieste!

Školská taška by mala mať aj dostatočný počet jednotlivých priehradiek, aby sa do nej zmestili všetky zošity, knihy, prezúvky a iné potrebné veci. Ideálne sú dva priečinky pre lepšiu prehľadnosť obsahu tašky, no plusom je aj vrecko na fľašu, desiatu a podobne. Čo by ale všetky školské tašky mali mať, sú bezpečnostné reflexné prvky. Bezpečnosť našich detí je u nás na prvom mieste a práve reflexné materiály zvyšujú viditeľnosť školáka nielen v šere a hmle, ale aj za denného svetla. Reflexné pásiky na taške by mali mať šírku minimálne 25mm a musia byť našité tak na prednej časti tašky ako aj na bočných stranách, aby bolo dieťa viditeľné z každej strany.

Mať doma prváčika je veľká vec a to nielen pre samotné dieťa, ale aj pre celú rodinu. S prichádzajúcimi povinnosťami začína aj hon na školské potreby, oblečenie a v neposlednom rade školskú tašku. Školská taška je vlastne tou najdôležitejšou vecou, ktorú pre prváčika musíte zadovážiť a preto by ste jej výberu mali venovať dostatok vašej…