Vintage taniere navodia tú pravú atmosféru

Občas sa stáva, že sa rozhodneme zorganizovať si nejakú rodinnú oslavu priamo doma. Dá sa to, nepotrebujeme väčšiu reštauráciu či salónik niekde v centre mesta. Počet pozvaných hostí to umožňuje. Nemusí ísť samozrejme len práve o sviatok či rodinnú slávnosť. Vhodne veľký stôl prikrytý obrusom, ladiace prestieranie a všetko  krásne pestré je detail, ktorý však vie naladiť vo vašej izbe atmosféru zvláštnosti. A ak bývate občas naladený retro až vintage, o to viac sa dá urobiť s vašim domácim stolovaním a prestieraním doslova zázrak, ku ktorému Vám dopomôžu vintage taniere.

Vintage taniere
Vintage taniere navodia správnou atmosféru

Vintage taniere, misky aj pohár na víno

Čo vlastne všetko potrebujete na prestretý stôl? Okrem plytkého a hlbokého taniera, lyžice, vidličky a noža tiež pohár na vodu. A pohár na víno na prípitok. Menšia lyžička, obrúsok a doplniť rozostavenie na stole môžete ešte šálkou na kávu, šalátovým vintage tanierom či dezertovým tanierikom. Dôležité sú samozrejme aj použité materiály a prevládajúca farebnosť. Citlivo zvoľte farby, ktoré budú vašej hostine dominovať. Zima si väčšinou žiada tmavšie tóny, pre Vianoce si môžeme zvoliť zelenú, červenú a tmavo šedú. Jesennú atmosféru za oknom skvele doplní oranžová a žiarivo červená. Jarné stolovanie a tabuľa na stole môže byť plná príjemných pastelových farieb. Obrus, obrúsky, vintage taniere a poháre či šálky, váza s kvetinami, sviečky. To všetko by sa malo vzájomne farebne zosúladiť.

Vintage taniere
Skvelo doplnia každú kuchyňu.

Romantický vintage štýl hneď ráno

Retro keramické misky či porcelánové vintage taniere sa dajú využiť všestranne. Pri rannom stolovaní na mlieko a obľúbené müsli. Počas obeda na polievku a večer na nakrájané ovocie. Romantickú misku je možné použiť k ďalšiemu dekorovaniu a vytvoriť si tak originálnu dekoráciu na stôl s prítomnými  ozdobnými sviečkami. Rovnako tak aj vintage taniere a tanieriky môžu slúžiť ako podklad pre dekorovanie alebo ako nádoba pre najrôznejšie sladkosti.  Náš riad slúži ku každodennej potrebe, tak prečo ho nemať pekný a netešiť sa z neho pri každej príležitosti?

Občas sa stáva, že sa rozhodneme zorganizovať si nejakú rodinnú oslavu priamo doma. Dá sa to, nepotrebujeme väčšiu reštauráciu či salónik niekde v centre mesta. Počet pozvaných hostí to umožňuje. Nemusí ísť samozrejme len práve o sviatok či rodinnú slávnosť. Vhodne veľký stôl prikrytý obrusom, ladiace prestieranie a všetko  krásne pestré je detail, ktorý však vie naladiť…