digestor

Ako si správne vybrať digestor do domácnosti?

Zariaďujete si prerobenú alebo úplne novú, kuchyňu? Určite chcete, aby v nej všetko fungovalo tip-top. K tomu slúžia spotrebiče, bez ktorých si prácu pri varnej doske už ani nevieme predstaviť. Pokiaľ varíte pravidelne, je vhodné sa zamyslieť nad kúpou pomocníka. Digestor je ideálne riešenie pre každú domácnosť. Varenie spôsobuje tvorbu mastnoty a napáchania stien z dôvodu využívania aromatických surovín, ktoré už tak nejak k vareniu patria. Ak varíte často, riziko znečistenia stúpa. A nie je nič nepríjemnejšie než prísť domov a neustále cítiť zápach večere, ktorá si našla cestu k našim žalúdkom ešte pred týždňom, no jeho aróma nás prenasleduje každým dňom.

digestor
Jeden z najmodernejších je výsuvný digestor

Digestor do každej kuchyne

Digestor je neodmysliteľnou súčasťou našich kuchýň. Vďaka nemu je možné filtrovať ťažký vzduch a mastnoty, ktoré odvádza preč z miesta, kde sa oddávame kulinárskym aktivitám. Okrem toho sa jedná o výborného pomocníka počas prípravy surovín, nakoľko osvecuje pracovnú dosku. To vedie k zníženiu rizika úrazu. Viete však, ako si správne vybrať digestor do vašej kuchyne?

V prvom rade sa musíte zamerať na to, kam chcete digestor umiestniť a aký by mal byť jeho tvar. Toto zohľadnite na základe toho, koľko máte miesta nad varnou plochou. S tvarom digestora súvisí aj jeho šírka. Tá by sa mala odvíjať od veľkosti varnej dosky. Odporúčame šírku digestora takú, aby bola väčšia než je šírka varnej plochy. Je to z dôvodu efektivity, ktorá bude zaručená len v prípade adekvátnej veľkosti.

digestor
Luxusný digestor

Hluk, energie, farba

Mimoriadne dôležitým je hluk, ktorý vydáva digestor počas svojej prevádzky. Nikto z nás nepotrebuje mať v kuchyni lietadlo zvlášť, keď si spríjemňuje varenie dobrou hudbou. Hlučnosť sa udáva v decibeloch. Ideálne je, ak si hlučnosť digestora otestujete priamo na predajni, pre vašu predstavu. Energie neustále zdražujú, čo je indikátorom toho, že kúpený spotrebič by nemal mať veľkú spotrebu. Výber farby ponecháme na vás. Platí tu však pravidlo, že by mal digestor ladiť s dizajnovými prvkami vašej kuchyne. Preto sa odporúčajú nenápadné farby, ktoré nenarúšajú estetiku miestnosti.

Zariaďujete si prerobenú alebo úplne novú, kuchyňu? Určite chcete, aby v nej všetko fungovalo tip-top. K tomu slúžia spotrebiče, bez ktorých si prácu pri varnej doske už ani nevieme predstaviť. Pokiaľ varíte pravidelne, je vhodné sa zamyslieť nad kúpou pomocníka. Digestor je ideálne riešenie pre každú domácnosť. Varenie spôsobuje tvorbu mastnoty a napáchania stien z dôvodu využívania aromatických surovín,…