Teplé, suché a bezpečné – také majú byť zimné topánky

Blíži sa zima a vy ešte nemáte zimné topánky? Vybrať si tú správnu obuv pre toto ročné obdobie veru nie je žiadna maličkosť. Módnosť a štýl sú iste veľmi dôležité, ak však kupujete zimné topánky, treba dobre zvážiť niekoľko ďalších oveľa dôležitejších faktorov.

Vhodnosť materiálu

Na topánkach pre zimné obdobie je asi najdôležitejší materiál, z ktorého sú vyrobené. Mal by byť predovšetkým nepremokavý, aby bola noha udržiavaná v suchu. Preto sa zimné topánky vyrábajú predovšetkým z vhodne upravenej kože alebo rôznych špeciálnych nepremokavých textílií, ako napríklad Gore-Tex. Tento materiál je nepremokavý, ale prepúšťa vzduch čím sa zabraňuje nadmernému poteniu. Dôležité je, aby boli topánky teplé. Preto sú zimné topánky väčšinou vybavené teplou podšívkou. Táto je niekedy odnímateľná a dá sa ľahko vysušiť.

zimné topánky
Zimné topánky so zateplovacov výplňou.

Zimné topánky, to je pohodlie a bezpečnosť

Keďže tieto topánky budete nosiť minimálne celú jednu zimnú sezónu, je potrebné aby vám dobre sadli a cítili ste sa v nich pohodlne. Komfort pre vašu nohu zaručí kvalitná vnútorná vložka, ktorá formuje klenbu chodidla a podporuje správne držanie tela pri chôdzi. Mnohé zimné topánky sa na nohy len jednoducho naťahujú, prípadne sa zapínajú na zips. Avšak práve dobré šnurovanie prispeje k väčšiemu pohodliu, lebo umožní, aby topánka na nohu dobre sadla.

zimné topánky
Zimné topánky pre deti.

Zimné topánky pre celú rodinu

V zime sme často nútení chodiť po šmykľavých povrchoch a preto nemalo dôležitý faktor pri výbere topánok je ich bezpečie. O to sa musí postarať kvalitná podrážka. Tá býva najčastejšie vyrobená z gumy a je vyformovaná tak, aby topánka dobre priľahla k povrchu a nešmýkala sa. Niektoré zimné topánky sú vybavené protišmykovými opätkami, ktoré poskytujú extra ochranu na hrboľatých povrchoch. Na trhu je z čoho vyberať a každý iste nájde čo potrebuje. Dámy dajú pravdepodobne prednosť štýlovosti, páni sa zamerajú asi na komfort. Pri deťoch bude iste na prvom mieste práve bezpečnosť zimných topánok.

Blíži sa zima a vy ešte nemáte zimné topánky? Vybrať si tú správnu obuv pre toto ročné obdobie veru nie je žiadna maličkosť. Módnosť a štýl sú iste veľmi dôležité, ak však kupujete zimné topánky, treba dobre zvážiť niekoľko ďalších oveľa dôležitejších faktorov. Vhodnosť materiálu Na topánkach pre zimné obdobie je asi najdôležitejší materiál, z ktorého sú vyrobené.…