Plynová pištoľ so systémom BlowBack

Airsoftové hry prinášajú napätie a zvýšený adrenalín. Simulujú scenár skutočných vojenských operácií. Hráči jednotlivých družstiev po sebe strieľajú airsoft guličkami z krátkych alebo dlhých ručných zbraní. Sú to takmer verné repliky originálnych vzorov ostrých zbraní. Ale vy akosi stále nie ste spokojný. Prečo? Pretože máte vo svojej osobnej výzbroji krátku zbraň, ktorá pripomína skôr hračku ale skutočnú zbraň. Airsoftové hry majú byť čo najrealistickejšie. V skutočnosti vám airsoftové hry poskytujú perfektné prostredie, aby ste mali realistický zážitok ako na bojisku. Zdá sa vzrušujúce to, čo počas útoku prežívate, cítite búšenie srdca, zabudnete na všetko a cítite sa ako vojak priamo na bojisku. Plynová pištoľ so zabudovaným systémom BlowBack k týmto pocitom prispieva.

pištoľ plynová
Pištoľ plynová patrí k airsoftu.

Plynová pištoľ čo najrealistickejšia

Pokiaľ chcete získať čo najrealistickejší pocit pri používaní svojej airsoftovej pištole, použite pištoľ, ktorá je vybavená funkciou BlowBack. Je to systém, ktorý verne napodobňuje pohyb záveru zbrane pri výstrele a hráč airsoftu pri výstrele cíti aj spätný ráz. Táto konštrukcia je spravidla používaná pri airsoftových plynových pištoliach, ale aj u niektorých samopalov a útočných pušiek. K funkcii, teda pohonu týchto zbraní, slúžia hnacie plyny. Systém BlowBack je stále častejšie používaný pre zvýšenie efektu realistickosti pri výstrele z elektrických airsoftových zbraní. Avšak u nich je táto funkcia vykúpená vyššou spotrebou z akumulátora a väčším zaťažovaním vnútorných dielov zbrane.

pištoľ plynová
Pištoľ plynová je základom pre airsoft.

Plynová pištoľ s oxidom uhličitým

Akákoľvek plynová pištoľ na akýkoľvek dostupný plynový pohon, je pre každého airsoftového hráča dlhodobou investíciou. Preto je dobré aj pred kúpou pištole si vytypovaný druh prakticky vyskúšať hoci aj na strelnici. Pištoľ je dôležitou súčastou airsoftovej hry. Krátke ručné plynové zbrane sú obľúbené predovšetkým pre ich kompaktné rozmery a jednoduché použitie. Hráči airsoftu si ich kupujú ako záložné zbrane, ktoré sú neoceniteľným pomocníkom pri hre. Niektorí aj preto, že sa im jednoducho páči. Pôžitok zo streľby z plynovej pištole je umocnený realistickou funkciou záveru BlowBack.

Airsoftové hry prinášajú napätie a zvýšený adrenalín. Simulujú scenár skutočných vojenských operácií. Hráči jednotlivých družstiev po sebe strieľajú airsoft guličkami z krátkych alebo dlhých ručných zbraní. Sú to takmer verné repliky originálnych vzorov ostrých zbraní. Ale vy akosi stále nie ste spokojný. Prečo? Pretože máte vo svojej osobnej výzbroji krátku zbraň, ktorá pripomína skôr hračku ale skutočnú…