umelý ratan

Umelý ratan je senzáciou posledných rokov!

Umelý ratan

Keď ide o nábytok, každý z nás chce, aby nám vydržal čo možno najdlhšie. Nato, aby bol nábytok naozaj odolný, musí byť vyrobený z pevného a kvalitného materiálu, ktorý má dlhú životnosť.

Obrovskou senzáciou za posledné roky sa stal umelý ratan, pričom ľudia ho nazývajú aj „supermateriál“ a to on teda naozaj je. V porovnaní s prírodným ratanom je o niečo lacnejší, no má natoľko skvelé vlastnosti, že sa z neho vyrába nábytok nielen do interiéru, ale aj do exteriéru. Obývačka, zimná záhrada, terasa, ale aj záhrada, kde nábytok z umelého ratanu vynikajúco odoláva nepriazni počasia a žiadny iný materiál nevydrží toľko, čo vydrží umelý ratan.

umelý ratan
Umelý ratan je ideálny do záhrad a na terasy

Umelý ratan je nezničiteľný

Ratan snáď ani nemá žiadne negatíva a čím viac si o ňom budete na internete čítať, tým viac vás nadchne. Je takmer nezničiteľný a to nielen v interiéri, ale aj vonku pod holým nebom. Žiadny iný materiál tak dobre neodoláva vplyvom počasia ako umelý ratan. Nábytok z neho vám ani po rokoch nezačne praskať či lámať sa, vynikajúco zvláda aj nápory dažďa, vetra, snehu a čo je najlepšie, nezničí ho ani dlhodobý kontakt s priamym slnkom. Umelý ratan je totiž stálofarebný, čo znamená, že na rozdiel od ostatných materiálov, si ratan aj po rokoch udrží svoju farbu a nevybledne. Starostlivosť je veľmi jednoduchá – stačí ho v prípade potreby pretrieť vlhkou handričkou.

umelý ratan
Hodí sa aj na terasy či do zimných záhrad

Ratan a jeho široké využitie

Ratan je vyrábaný z polyetylénu, vďaka čomu je pružný a ani po čase sa nepoláme. Vyrába sa z neho napríklad rôzny nábytok či už záhradný alebo interiérový, plážové ležadlá, kreslá, košíky, prestierania, rolety alebo dokonca krásne altánky, ktoré skrášlia každú záhradu. Veľmi obľúbené sú aj veľké ozdobné kvetináče, ideálne hlavne na terasu. Záhradný nábytok z umelého ratanu môžete v obchodoch nájsť aj v rôznych druhoch vlákien – ploché, pologuľaté alebo hladké. Pri nákupe sledujte najmä výplet a elasticitu ratanu. Výplet by mal byť dostatočne silný a nepresvitať.

Umelý ratan Keď ide o nábytok, každý z nás chce, aby nám vydržal čo možno najdlhšie. Nato, aby bol nábytok naozaj odolný, musí byť vyrobený z pevného a kvalitného materiálu, ktorý má dlhú životnosť. Obrovskou senzáciou za posledné roky sa stal umelý ratan, pričom ľudia ho nazývajú aj „supermateriál“ a to on teda naozaj je.…