Sťahovací pás

Sťahovací pás po pôrode

Sťahovací pás po pôrode – povinná výbava rodičiek

Očakávanie nového prírastku so sebou prináša veľa radosti. Mamina sa už nevie dočkať a húževnato nakupuje celú výbavičku pre bábätko – kočík, oblečenie, hračky či dokonca detskú obuv. Mať pre dieťatko všetko vopred nachystané je síce veľkým plusom, no netreba zabúdať ani na to, čo bude potrebovať samotná matka a to hlavne tesne po pôrode. Do kufra do pôrodnice si nezabudnite okrem iného pribaliť aj sťahovací páspo pôrode, ktorý je dôležitý predovšetkým v prvých dňoch po pôrode a to bez ohľadu na to, či ste rodili prirodzene alebo cisárskym rezom – sekciou. Po pôrode zrazu ostane vaše brucho ovisnuté a sťahovací pás po pôrode vám ho pomôže rýchlejšie dostať do formy v akej bolo pred tehotenstvom.

Sťahovací pás po pôrode – účinný aj po sekcii!

Prvé dni tesne po pôrode sú pre každú ženu veľmi náročné a to tak po emočnej ako aj fyzickej stránke. Brucho ostáva ochabnuté, zväčšená maternica sa potrebuje dostať do pôvodnej veľkosti a hoci to všetko vyžaduje svoj čas, môžete tomu výrazne napomôcť. Veď ktorá mamina by nechcela byť vo forme čo možno najskôr po pôrode? Sťahovací pás po pôrode chráni a spevňuje brušnú dutinu počas zotavovania sa a je nápomocný pri manipulácii s bábätkom. Výborným vedľajším účinkom sťahovacieho pásu je podpora pri bolestiach chrbtice a krížov. Špeciálne sa doporučuje nosiť sťahovací pás pri pôrode sekciou, lebo poskytuje pocit pevnosti aj bezpečia a tíši pooperačnú bolesť. Zároveň je vyrobený tak, aby umožňoval prúdenie vzduchu a vetranie pokožky, preto sa nemusíte báť toho, že by sa vám rana po sekcii zle hojila.

sťahovací pás
Sťahovací pás po pôrode je neviditeľným pomocníkom každej rozumnej ženy. Pomôže pri momentálnych nedostatkoch a napomáha dostať sa do fit kondície.

Sťahovací pás po pôrode – vyberte správnu veľkosť!

Sťahovací pás po pôrode vám nesľubuje zázraky, ani to, že vaše nadbytočné kilá, ktoré ste počas tehotenstva získali sa zázračne stratia. Aj tie potrebujú svoj čas a zatiaľ ich môžete skrývať napríklad pod teplákmi. Sťahovací pás vám ale pomôže vrátiť sa do pôvodnej formy skôr, napomáha stiahnutiu brucha a sťahovaniu maternice. Dôležité je ale vybrať si správnu veľkosť. Nesnažte sa silou-mocou na seba natiahnuť ten najmenší sťahovací pás – jeho rozmery by sa mali zhodovať s obvodom vášho bruška po pôrode a nie s veľkosťou pred tehotenstvom!

Sťahovací pás po pôrode – povinná výbava rodičiek Očakávanie nového prírastku so sebou prináša veľa radosti. Mamina sa už nevie dočkať a húževnato nakupuje celú výbavičku pre bábätko – kočík, oblečenie, hračky či dokonca detskú obuv. Mať pre dieťatko všetko vopred nachystané je síce veľkým plusom, no netreba zabúdať ani na to, čo bude potrebovať samotná…