Dovolenka Dubaj

Dovolenka Dubaj – úžasné miesta a zážitky, ktoré si nesmiete nechať ujsť

Cestovanie a dovolenky patria zvyčajne k tým najpríjemnejším zážitkom a každý z nás na tú svoju vytúženú dovolenku vždy už netrpezlivo čaká. Najmä, ak ide o také skvelé destinácie a dovolenkové miesta ako je napríklad luxusný Dubaj. Dovolenka Dubaj je určite TOP destináciou, pretože ponúka toľko úžasných miest, atrakcií, zaujímavostí a také množstvo zážitkov, že je niekedy problém všetko to krásne a úžasné absolvovať len v rámci jedného týždenného pobytu. Chceme vám však pripomenúť a priblížiť aspoň tie najväčšie lákadlá tohto prepychového mesta, ktoré by ste si v žiadnom prípade nemali nechať ujsť, takže ak už máte rezervované letenky či ešte stále hľadáte ten správny dovolenkový pobyt, určite je vhodný čas začať pomýšľať na všetko čo vás v Dubaji čaká.

Dovolenka Dubaj
Hotelové komplexy v Dubaji majú takéto krásne priestory.

Mrakodrapová aleja a najvyššia budova sveta

To, čím vás dovolenka Dubaj určite upúta, sú nielen veľmi príjemné piesočnaté pláže, ale aj obrovské budovy. Nájdete ich na Sheikh Zayed road – ceste lemovanej množstvom zaujímavých mrakodrapov. Skutočnou raritou je však Burj Khalifa – najvyššia budova sveta vysoká viac ako 800 metrov, kde sa pomocou vysokorýchlostných výťahov s rýchlosťou približne 10 m za sekundu, dostanete na vyhliadkovú plošinu s veľkolepým výhľadom na panorámu celého Dubaja. Fotografie z tohto miesta budú určite jedinečné.

Dovolenka Dubaj
Najvyššia budova sveta Burj Khalifa má vyše 800 metrov.

Dovolenka Dubaj – luxus, zábava aj nákupy

Dovolenka Dubaj vás však upúta nielen svojou architektúrou a luxusom, ale aj skvelými nákupnými možnosťami spojenými zároveň so zábavou, ako napr. v nákupnom centre Mall of the Emirates, kde môžete nákupy spojiť s lyžovačkou v SKI DUBAI či v najväčšom nákupnom stredisku Dubai Mall pozorovať obrovské nadrozmerné akvárium s množstvom živočíchov. Priamo medzi Dubai Mall a Burj Khalifou nájdete aj najväčšiu nádhernú DUBAI fontánu a za pozornosť stojí aj umelo vybudovaný palmový polostrov Palm Jumeirah alebo zlatý trh Gold souk.  Turistov láka aj staršia historická časť Dubaja – Deira. Dovolenka Dubaj ponúka aj možnosť vybrať si z množstva zábavných parkov či fakultatívnych výletov. Stihnúť naozaj všetko je takmer nemožné.

Cestovanie a dovolenky patria zvyčajne k tým najpríjemnejším zážitkom a každý z nás na tú svoju vytúženú dovolenku vždy už netrpezlivo čaká. Najmä, ak ide o také skvelé destinácie a dovolenkové miesta ako je napríklad luxusný Dubaj. Dovolenka Dubaj je určite TOP destináciou, pretože ponúka toľko úžasných miest, atrakcií, zaujímavostí a také množstvo zážitkov, že je niekedy problém všetko to krásne a…