detské postele

Postele pre deti musia byť predovšetkým bezpečné

Detské postele

Voľba tej správnej, zdravej a bezpečnej postele pre dieťa patrí celkom určite medzi dôležité rozhodnutie jeho rodičov. Od charakteru a konštrukcie detskej postele sa bude odvíjať, ako sa v nej bude dieťa cítiť, ako v nej bude zaspávať a aké sny sa mu budú snívať. Jedna vec je istá hneď na úvod tejto stručnej úvahy, matrac do detskej postele by mal byť stredne tvrdý a veľmi odolný. Rošt ako súčasť detskej postele môže byť drevený latkový alebo lamelový.

Detské postele pre dve deti

Poschodová posteľ určite šetrí miesto v miestnosti. Predtým, ako si ju kúpite, skúste sa informovať u priateľov či známych, ktorí už poschodovú detskú posteľ majú alebo mali. Nechajte dieťa spať na hornej časti detskej poschodovej postele až v momente, keď ste si naozaj istí jeho bezpečnosťou. Použitím detskej poschodovej postele v tvare písmena L môžete znížiť výšku horného poschodia. Na spodnú posteľ si potom bez problémov môžete sadnúť na večerné čítanie rozprávok pri svetle vhodného svietidla. Takéto detské postele majú tiež tú výhodou, že súrodenci majú medzi sebou vizuálny kontakt. Pre vylezenie na poschodovú posteľ je vždy výhodnejšie šikmý rebríček, alebo schodíky s úložným priestorom.

detské postele
Špeciálne zostavená poschodová posteľ pre dve a viac detí

Poschodové postele pre deti

Poschodové postele v detskej izbe môžu byť aj dosť nebezpečným miestom pre naše živé a hravé deti. Rady po nich šantia, lezú hore dole alebo skáču. Vo všeobecnosti by sa poschodové postele nemali používať v detských izbách pre deti mladšie ako šesť rokov.

detské postele
Detské postele s úložným priestorom sú mimoriadne praktické

Úložný priestor pre detské postele

Pod detské postele sa oplatí umiestniť úložné zásuvky na kolieskach, alebo zasunúť uzavreté boxy z dreva, plastu či pevnej tkaniny. Detské hračky alebo posteľná bielizeň sa potom do tohto úložného priestoru dobre schovajú. Ako miesto pre uloženie rôznych vecí môžete tiež využiť priestor pod zvýšenou posteľou pre deti, ktorý zakryjete látkovým domčekom. V tomto priestore potom môžu mať deti svoju vlastnú skrýšu, do ktorej bude nám dospelým určite vstup zakázaný.

 

Detské postele Voľba tej správnej, zdravej a bezpečnej postele pre dieťa patrí celkom určite medzi dôležité rozhodnutie jeho rodičov. Od charakteru a konštrukcie detskej postele sa bude odvíjať, ako sa v nej bude dieťa cítiť, ako v nej bude zaspávať a aké sny sa mu budú snívať. Jedna vec je istá hneď na úvod tejto stručnej úvahy,…