Španielsko dovolenka

Španielsko dovolenka – nemusí byť len o pláži

Španielsko dovolenka – krajina v objatí Stredozemného mora

Španielske pobrežie je z východu omývané vodami Stredozemného mora, od západu Atlantikom a zo severu vlnami Biskajského zálivu. Vnútrozemie je budované hlavne plošinou nazývanou mesetas. Na severe sú Pyreneje, na juhu pohorie Sierra Nevada. Návštevníkov Španielska počas ich dovolenky priťahujú národné parky Pyrenejí i charakteristická arabská architektúra oblastí Cordoby a Granady. Krajina je plná olivových hájov a viníc, ktoré sú prerušované nádhernými dedinkami s typicky bielou stredomorskou architektúrou. Španielsko dovolenka, to nie je len dlhé piesočnaté pláže lemované vysokými hotelmi a palmami. Je to aj krajina plná skvelého jedla, vášnivých tancov, mestá a mestečká plné histórie, báječné slávnosti a nekonvenčné miestne festivaly.

Španielsko dovolenka
Córdoba a Španielsko dovolenka k sebe dokonale pasuje.

Múzea, pútne miesta, býčie zápasy

Španielsko dalo svetu mnoho významných umelcov, ktorých múzeá sú rozmiestnené po celej krajine. Na polostrove je niekoľko architektonických miest od čias arabskej prítomnosti na polostrove. Vďaka silnému katolicizmu majú návštevníci krajiny často príležitosť navštíviť náboženské procesie a fiesty. Je veľa miest a turistických lákadiel aj vo vnútrozemí, ktoré by vám počas dovolenky v Španielsku nemali uniknúť. Múzeum umenia v Madride, cieľ svätojakubskej púte Santiago de Compostela, historické mestá Oviedo, Toro, Toledo, Zaragoza, Sevilla, El Escorial, Barcelona s Gaudího architektúrou a skalny kláštor Monserrat. Je toho dosť.

Španielsko dovolenka
Ak si vyberiete Španielsko dovolenka, nezabudnite navštíviť Pamplonu.

Pre mnohých je dovolenka v Španielsku v znamení býkov

Na ľavom brehu rieky Argo je španielske mesto Pamplona. Druhý týždeň v júli na sviatok sv. Fermina sa tu môžete stretnúť tvárou v tvár s nahnevanými býkmi počas návštevy historického jadra mesta. Dobre známa atrakcia začína a končí na malom námestí pred radnicou. Pôvodne sa podobná trasa používala na presun býkov z opevnenia pod mestskými múrmi do arény, kde sa poobede konali býčie zápasy. Tradícia sa stala turistickou atrakciou. Trasa bežiacich býkov je 850 metrov dlhá a do cesty sa im dobrovoľne stavajú stovky odvážnych ľudí, pre ktorých je aj toto Španielsko a dovolenka.

Španielsko dovolenka – krajina v objatí Stredozemného mora Španielske pobrežie je z východu omývané vodami Stredozemného mora, od západu Atlantikom a zo severu vlnami Biskajského zálivu. Vnútrozemie je budované hlavne plošinou nazývanou mesetas. Na severe sú Pyreneje, na juhu pohorie Sierra Nevada. Návštevníkov Španielska počas ich dovolenky priťahujú národné parky Pyrenejí i charakteristická arabská architektúra oblastí…