loďou po Dunaji

Loďou po Dunaji až do Viedne

Blíži sa vám voľný deň a ešte neviete ako ho strávite? Vezmite svoju rodinku, manželku, priateľku alebo kamarátov na plavbu loďou po Dunaji, kde zažijete množstvo nových pekných chvíľ. Čerstvý vzduch, dve metropoly, jedna z najdôležitejších riek Európy, množstvo histórie a krásne okolie. To sú hlavné lákadlá, ktoré každoročne lákajú množstvo ľudí zažiť oddychovú plavbu. Počas prítomnosti na lodi si turisti krátia chvíle v reštaurácii na chutných drinkoch a skvelej kuchyni. Nemusíte nikam ďaleko chodiť a cestovať, ako to býva v prípade dovoleniek. Stačí nastúpiť a už sa plavíte.

Loďou po Dunaji
Výlet loďou je prekrásny zážitok.

Loďou po Dunaji, druhej najdlhšej rieke Európy

Vedeli ste, že Dunaj je druhou najdlhšou riekou Európy? Jeho dĺžka siaha až do 2860 kilometrov. Jej prameň je situovaný v nemeckom meste Donaueschingen, z ktorého názvu vzniklo aj pomenovanie rieky. V časoch starých Rímanov fungoval Dunaj ako severná hranica rímskeho impéria. V súčasnosti tvorí hranicu medzi Rumunskom a Bulharskom, taktiež medzi Rumunskom a Ukrajinou. Okrem Slovenska a Nemecka preteká aj susedným Rakúskom, či Maďarskom. Dunaj končí svoju takmer tritisíc kilometrovú púť v Čiernom mori. Ale čo prípadného záujemcu o plavbu loďou po Dunaji môže zaujímať najviac, je prietok metropolou Rakúska – Viedňou, ktorá ponúka množstvo histórie a krásy.

loďou po Dunaji
Dunaj je dlhý 2860 km.

Viedeň, jedno z najkrajších miest Európy

Určite ste už niekedy počuli o Wolfgangovi Amadeusovi Mozartovi. Geniálnom skladateľovi, ba priam až hudobnom kúzelníkovi, ktorý stojí za zrodom slávnych opier ako Don Giovanni a Figarova svadba. Podľa neho je pomenovaná čokoládová pochúťka známa ako Mozartové gule. Viedeň sa okrem vysokej životnej úrovne pýši aj neopísateľne nádhernou architektúrou, za ktorú vdačí habsburskej monarchii, najmä panovníčke Márii Terézii. Medzi najznámejšie stavby môžeme smelo zaradiť Schönbrunnský palác, ďalej katedrálu svätého Štefana a Belvéderský palác.

Skvostná je mestská radnica (Rathaus), ktorá dotvára neopísateľnú atmosféru najmä počas vianočných sviatkov, kedy pred ňou býva postavená ľadová dráha pre korčuliarov a vianočné trhy. Návštevu radnice pred Vianocami jednoducho nesmiete vynechať! V prípade, že sa chcete dobre najesť, určite navštívte typické rakúske reštaurácie, kde si môžete vychutnať výborný wiener schnitzel, alebo inak povedané, viedeňský rezeň, ktorý môžete zapiť chutným pivom alebo druhým najpopulárnejším nealkoholickým nápojom v Rakúsku, Almdudlerom.

Blíži sa vám voľný deň a ešte neviete ako ho strávite? Vezmite svoju rodinku, manželku, priateľku alebo kamarátov na plavbu loďou po Dunaji, kde zažijete množstvo nových pekných chvíľ. Čerstvý vzduch, dve metropoly, jedna z najdôležitejších riek Európy, množstvo histórie a krásne okolie. To sú hlavné lákadlá, ktoré každoročne lákajú množstvo ľudí zažiť oddychovú plavbu. Počas prítomnosti na lodi…