Športové mikiny v módnom priemysle

Športové mikiny využijete na rôzne aktivity

Hoci z názvu vyplýva, že by malo ísť o oblečenie určené na šport, nie je vôbec výnimočné vidieť v dnešnej móde športové oblečenie využívané na bežné nosenie, niekedy dokonca kombinované s elegantnými prvkami. Tu je zopár „tipov“ pre dámy, ako dnes môžete nosiť a kombinovať športové mikiny – ak ste dostatočne odvážne!

Športové mikiny
Športové mikiny nie sú určené iba na šport.

Športové mikiny opačne

Tí o čosi skôr narodení, si ešte možno pamätajú hudobnú hip-hop dvojicu Kris Kross z 90-tych rokov. Preslávili sa okrem iného aj tým, že nosili oblečenie obrátene. A hádajte čo? Novinkou v módnom priemysle sú športové mikiny a tepláky naopak. Asi to chce trochu odvahy a extravagantnosti, no keď chcete byť IN, vyskúšajte tento nový trend obliekania.

Romantika

Ďalšou bizarnou novinkou je kombinácia romantických letných kvetinových šiat s tzv. oversize športovou mikinou. Módny návrhár sa nebál dokonca „doladiť“ tento outfit s ponožkami a s jemnými sandálkami na vysokom tenkom podpätku.

Nové mladé hviezdy módy v New Yorku sa stretávajú v tomto „očarujúcom“ komplete – opäť jemná kvetinová sukňa, jesenné členkové topánky a športová mikina s výrazným a jasným nápisom cez celý hrudník. Toto je vraj outfit, s ktorým to nikdy nepokazíte. Čo myslíte?

Športové mikiny
Spôsobov, ako nosiť športové mikiny je veľa.

Džínsy a mikina

Ďalší spôsob ako moderne nosiť športové mikiny je oproti ostatným vcelku fajn. Hoci ja nie som stotožnená s módou typu tepláky, pyžamo a negližé či chlpaté papučky ako súčasť denného mestského outfitu, novinka, ktorá udáva trend nosenia nohavíc so zvislým pásom po bokoch (pripomínajúc tepláky) je v niektorých prípadoch celkom fajn. V tomto outfite dizajnér kombinuje krátku športovú mikinu nad pupok, pod ktorou je ale tričko (sieťované) dlhšieho strihu. K tomu sú doladené špicaté lakované balerínky.

Novinkou jesene/zimy 2017 v móde je aj dôraz na rukávy, čo sa odráža aj na športových mikinách. Náhodný prierez rukávmi alebo zakomponovaný zips (ktorý sa ale nosí otvorený) je super štýlovým oblečením tohto roka. K tomu džínsy a nezabudnite na super vyblýskané metalické topánky na štýl western.

Pre odvážnejšie

Punk sa vracia. Asymetrické viac-vrstvové šaty s mikinou a veľkými koženými „kanadami“ sa vracajú na móla špičkových dizajnérov.

No a ak je vám príliš teplo, športové mikiny sú vraj chic! Postačí vám jedna skutočne veľká, namiesto minišiat, ku ktorým si obujete už len super sexy lodičky. Tak čo, trúfli by ste si?

Športové mikiny využijete na rôzne aktivity Hoci z názvu vyplýva, že by malo ísť o oblečenie určené na šport, nie je vôbec výnimočné vidieť v dnešnej móde športové oblečenie využívané na bežné nosenie, niekedy dokonca kombinované s elegantnými prvkami. Tu je zopár „tipov“ pre dámy, ako dnes môžete nosiť a kombinovať športové mikiny – ak ste dostatočne odvážne! Športové mikiny…