ratanový nábytok na terasu

Ratanový nábytok na terasu – aký je najlepší?

Ratanový nábytok na terasu

Ratanový nábytok je na scéne už dlhšiu dobu. Jeho neoceniteľnú kvalitu spracovania ale aj luxusný výzor, ktorý dodáva vašej terase. Ak ste sa rozhodli pre vybudovanie krásnej terasy, hneď ďalším krokom po pokládke zámkovej dlažby alebo dlažby nákup záhradného nábytku. Ak však chceme vybrať najlepší ratanový nábytok na terasu musíme sa o ňom dozvedieť niečo viac.

Prírodný ratan

Prírodný ratan je popínavá drevina, ktorú ste mohli vidieť ak ste fanúšikom exotických dovoleniek. Jej domovom je vzdialená Indonézia a Malajzia. Rastie tu vo forme lián a optimálna hrúbka na jeho spracovávanie v nábytkárskom priemysle je v hrúbke 25 až 35 milimetrov. Pri jeho spracovaní na ratanový nábytok sa môžeme stretnúť s viacerými typmi finálneho výsledku. Ratanový nábytok poznáme lúpaný ale aj nelúpaný. Vďaka lúpaniu prírodného ratanu má ratanový nábytok na terasu dokonale hladký povrch. Farba ratanu sa tiež mení pretože ako každé drevo sa morí proti škodcom a preto je možné dosiahnuť takmer každej prírodnej farby. Najpoužívanejšími sú všetky odtiene hnedej od skoro bielej až po tmavo hnedú až čiernu. Bledšie farby sú vhodné do interiérov a tmavšie napríklad na ratanový nábytok na terasu.

ratanový nábytok na terasu
Ratanový nábytok na terasu – veľkosť a štýl závisí od veľkosti vašej terasy

Umelý ratan

Umelý ratan, z ktorého sa vyrába nábytok je vlákno vytvorené z polyetylénového materiálu, vyrobeného priamo na potreby nábytkárskeho priemyslu. Vyrába sa vo všetkých farbách ale najčastejšie používané sú tmavé odtiene. Ratanový nábytok na terasu vyrobený z umelých vlákien má najväčšiu výhodu v cene ale aj v životnosti. Ratanový nábytok vyrobený z umelého ratanu má životnosť podľa konštrukcie na ktorej je postavený. Najmenšiu životnosť má drevená konštrukcia, na ktorú vonkajšie prostredie vyplýva najhoršie. Železná konštrukcia má nevýhodu vo vysokej váhe a častej korózii. Hliníkový je najlepšou voľbou. Jeho životnosť je takmer neobmedzená a preto by mal byť vašou prioritnou voľbou. Jeho výhodou oproti prírodnému materiálu je jeho cena a životnosť. Pre terasu sa najviac hodí tento typ.

ratanový nábytok na terasu
Z ratanu môžu byť vyrobené aj závesné kreslá

Čistenie ratanového nábytku

Ratanový nábytok na terasu bude pod neustálym vplyvom počasia a vonkajších nečistôt. Preto bude dôležitou súčasťou aj jeho čistenie. Umelý ratanový nábytok je nenáročný na údržbu a na jeho čistenie si vystačíte s mokrou handrou alebo slabším prúdom vody. Prírodný ratan sa čistí utierkou na prach alebo vlhkou handrou. V prípade, že stráca svoj lesk treba ho prelakovať aby si udržal svoju krásu. Ak vás priatelia pozvali na otvorenie grilovacej sezóny na ich novej terase, potešte ich darčekom. Nová hojdacia sieť je niečo čím vykúzlite úsmev na tvári každej vekovej generácii.

Ratanový nábytok na terasu Ratanový nábytok je na scéne už dlhšiu dobu. Jeho neoceniteľnú kvalitu spracovania ale aj luxusný výzor, ktorý dodáva vašej terase. Ak ste sa rozhodli pre vybudovanie krásnej terasy, hneď ďalším krokom po pokládke zámkovej dlažby alebo dlažby nákup záhradného nábytku. Ak však chceme vybrať najlepší ratanový nábytok na terasu musíme sa…