počítačový stôl

Počítačový stôl do domácej pracovne

Počítačový stôl

Voľba správneho typu počítačového stola pre domácu kanceláriu/pracovňu je veľmi dôležitá. Mnoho ľudí urobí chybu pri zriaďovaní domácej pracovne keď si zvolí klasický domáci nábytok.

Je logické, že doma budete mať pohodlný nábytok a domáce doplnky. Domáca kancelária nikdy nebude vyzerať úplne ako industriálna profi biznis kancelária.

Ak však plánujete pracovať každý deň niekoľko hodín pri počítači, potrebujete správny počítačový stôl. Nemenej dôležitá je aj kvalitná stolička.

počítačový stôl
Počítačový stôl v domácej pracovni – aký by mal byť?

Pre lepší výkon pri práci

Verte či nie, správny počítačový stôl s kreslom môže zlepšiť vašu kreativitu, sú prínosom pre váš pracovný výkon a nepociťujete únavu tak skoro ako pri nesprávne zvolenom stole. Zároveň, správne umiestnený počítačový stôl a správne sedenie za stolom neničí vašu chrbticu, čo znamená, že je zdraviu prospešný. Správny stôl má vhodnú výšku a šírku, vhodné rozdelenie tak, aby ste mali všetko zorganizované a aby sa vám nepoplietli káble od počítača, tlačiarne či faxu.

počítačový stôl
V domácej pracovni je dôležité aj mať dostatok prirodzeného svetla

Ako si teda vybrať počítačový stôl

Tu vám ponúkam zopár tipov ako začať pri výbere počítačového stola do domácej kancelárie v prípade, že nestaviate a váš domov neprechádza kompletnou rekonštrukciou, len ste sa rozhodli zariadiť si pracovné miesto v aktuálnom byte či dome.

  • Najskôr by ste si mali byť istí s umiestnením stola. Je lepšie poznať svoje miesto (kútik alebo miestnosť) ešte predtým, ako tam kúpite nábytok. Nezabudnite zahrnúť do svojho plánovania aj osvetlenie, najmä to, ktorého umiestnenie už nemôžete zmeniť (ako stropné lampy alebo bodové osvetlenie). Taktiež myslite na to, aby ste mali jednoduchý prístup do elektrických zásuviek a k internetu. Ak ste našli správne miesto pre váš počítačový stôl, dobre si odmerajte priestor.
  • Ďalej by ste mali vedieť, čo všetko potrebujete mať na stole a čo môže byť umiestnené v skrinke alebo inom kancelárskom nábytku. Od toho bude závisieť veľkosť či šírka plochy počítačového stola.
  • Ďalej prejdete na výber konkrétneho počítačového stola. Na trhu je veľa všelijakých druhov a typov. Môžete mať len jednu plochu alebo stôl s výsuvnou časťou na klávesnicu, alebo stôl s vyvýšenou plochou na monitor, s otvormi na káble či šuplíkmi… Toto všetko, ak ste zvážili veľkosť a správne umiestnenie, už závisí len od vášho vkusu a vašich pracovných potrieb. Aj keď vyberáte počítačový stôl do pracovne, je dobré vybrať tiež taký, ktorý bude ladiť spolu s ostatným nábytkom. Takto si vytvoríte perfektné prostredie, kde sa vám bude pracovať ľahko a s radosťou.

Počítačový stôl Voľba správneho typu počítačového stola pre domácu kanceláriu/pracovňu je veľmi dôležitá. Mnoho ľudí urobí chybu pri zriaďovaní domácej pracovne keď si zvolí klasický domáci nábytok. Je logické, že doma budete mať pohodlný nábytok a domáce doplnky. Domáca kancelária nikdy nebude vyzerať úplne ako industriálna profi biznis kancelária. Ak však plánujete pracovať každý deň niekoľko…