botník

Vy ešte nemáte botník? Napravte to.

Každý pár topánok má mať v botníku svoje miesto

Asi nie je nutné príliš zdôrazňovať, že prioritou každej predsiene je úložný priestor. Ak to jej veľkosť dovoľuje, potom tam majú svoju miesto predsieňové steny, zostavy aj botník.  Ak potrebujete v predsieni veľké množstvo úložného priestoru, odporúčajú sa skrine do predsiene. Šatník môže byť s uzavretým alebo  otvoreným priestorom s vešiakmi či šatníkovou tyčou. Šikovným vnútorným úložným usporiadaním sa ušetrí veľa miesta. Mimosezónne oblečenie, ktoré nevyužívate každý deň, si môžete  poukladať do horných políc. Do spodných poschodí sa zvykne ukladať všetka mimosezónna obuv.

botník
Vďaka botníku budeme mať nielen poriadok, ale aj prehľad o tom aké páry topánok vlastníte.

Ako čo botník?

Tento kus nábytku je dôležitou súčasťou každej predsiene alebo vstupného priestoru domu. Uloženie rôznej obuvi  pomôže udržať poriadok v mieste, ktoré je pri vstupe hneď na očiach.. Pomáha vyriešiť otázku kam s topánkami, ktoré by sa inak povaľovali rôzne po predsieni. Aký botník zvoliť? Na trhu je ich veľké množstvo. Dôležitým kritériom pri výbere môže byť spôsob uloženia topánok, materiál, rozmery a samozrejme cena. Na čo je dobré pamätať:

  • topánky sa nesmú v botníku stláčať a deformovať,
  • botník by nemal byť plne nepriedušne uzavretý,
  • mal by byť dobre odvetraný,
  • neukladajte doň mokrú alebo špinavú obuv,
  • oplatí sa mať v botníku zásuvku (napr. na krémy na topánky, handričky, šnúrky) a
  • háčik pre lyžicu na obúvanie.

    botník drevený
    Výber botníka je podmienený materálom, rozmerom, ale i cenou.

Botník ako súčasť predsieňovej zostavy

V žiadnej modernej predsieni by nemal chýbať botník a vešiak. Ak potrebujete botník do predsiene, mali by ste si uvedomiť, koľko a akú skladbu topánok má vaša rodina. Je dôležité brať do úvahy veľkosť topánok obuvi, aby sa Vám do botníka pohodlne zmestili. Odporúčaná hĺbka botníku je 35 až 40 cm. Topánky v botníku by mali byť prehľadne postavené, každý pár topánok by mal mať svoj voľný priestor. Botníky si môžete zaobstarať výklopné alebo s dvierkami. V poslednej dobe je viac obľúbený výklopný botník, šetrí priestor potrebný pri otváraní.

Každý pár topánok má mať v botníku svoje miesto Asi nie je nutné príliš zdôrazňovať, že prioritou každej predsiene je úložný priestor. Ak to jej veľkosť dovoľuje, potom tam majú svoju miesto predsieňové steny, zostavy aj botník.  Ak potrebujete v predsieni veľké množstvo úložného priestoru, odporúčajú sa skrine do predsiene. Šatník môže byť s uzavretým…