obývačka

Moderná obývačka je miestom stretávania sa rodiny

Obývačka

Nie je tomu až tak dávno, čo obývacia izba bola tvorená hlavne masívnou nábytkovou stenou, dominantnou sedacou súpravou a prípadne občasne používaným jedálenským stolom so stoličkami. Aj vtedy aj dnes podliehajú aj obývacie izby, ich zariadenie a používanie celou rodinou, určitým módnym trendom. Pribudli interiérové štúdia, pribúdajú absolventi architektúry a dizajnu, ktorí sa profesionálne venujú nášmu bývaniu.

Moderná obývačka má byť nenáročná na údržbu

Dnešná moderná obývacia izba by mal byť obytný priestor s maximálnou úžitkovou hodnotou. Čo to ale znamená? Obývačka a jej interiérové usporiadanie a skladba by mali čo najdlhšie a čo najlepšie slúžiť takým spôsobom, aby sa o ňu museli členovia domácnosti čo najmenej starať. Dôležité tiež je, aby aj údržba takejto izby bola jednoduchá. Preto je rozumné rozhodnúť sa pre ľahko ošetrovateľné podlahové krytiny a textílie, ktoré je možné prať. Platí to najmä o poťahoch sedačiek.

obývačka
Obývačka poskytuje komfort domova

Začlenenie obývačky do celkovej štruktúry bývania

Moderná obývačka už v dnešných časoch nemusí byť len veľká samostatná miestnosť. Viditeľným trendom posledných desaťročí sú obývacie izby spojené s kuchyňou a jedálenským kútom. Výsledkom je jedna veľká miestnosť, ktorú si môžu dopriať aj majitelia menších bytov.

obývačka
Doplnky dotvárajú domácnosť

Moderná obývačka je aj o jej variabilnosti

Je pochopiteľné, že tak ako každá ľudská činnosť a teda aj bývanie, má svoje stereotypy. Niekomu to vyhovuje, niekomu nie, má rád zmenu a občas sa snaží rozmiestniť veci aj v obývačke iným spôsobom a osviežiť si pobyt v nej. Bežné usporiadanie obývacej izby vyzerá tak, že všetky súčasťou sedacej súpravy sú orientované na televíznu obrazovku. Z takéhoto obývačky je potom skôr televízna miestnosť. Skúste postaviť pohovku a kreslá tak, aby ste si pri sedení videli do tváre a mohli spolu hovoriť. Skúste si vytvoriť modernú obývačku ako pokojné miesto pre stretávanie sa členov rodiny a ich priateľov. Ak máte zaujímavý výhľad z okna, potom to využite. Môže to byť upokojujúce a môže to tiež podporiť oslobodzujúcu predstavivosť.

Obývačka Nie je tomu až tak dávno, čo obývacia izba bola tvorená hlavne masívnou nábytkovou stenou, dominantnou sedacou súpravou a prípadne občasne používaným jedálenským stolom so stoličkami. Aj vtedy aj dnes podliehajú aj obývacie izby, ich zariadenie a používanie celou rodinou, určitým módnym trendom. Pribudli interiérové štúdia, pribúdajú absolventi architektúry a dizajnu, ktorí sa profesionálne venujú nášmu bývaniu.…