latexove matrace najmatrace.sk

Latexové matrace – základná príručka

Keď nastane čas na výmenu matraca vo vašej spálni, vždy by ste mali najskôr preskúmať najlepšie ponuky na trhu. Možností je vďaka novým technológiám a materiálom naozaj veľmi veľa. Pri kupovaní je dôležité poznať vlastnosti rôznych materiálov, a vybrať matrac, ktorý bude pre vás pohodlný a zaručí vám potrebný odpočinok. V nasledujúcich riadkoch si vysvetlíme prečo by ste si mali vybrať práve latexové matrace.

Vlastnosti latexových matracov

Latexové matrace sú pohodlné a ponúkajú oporu pre ľudí trpiacich problémami s chrbticou. Latex patrí medzi elastoméry, čo znamená, že vplyvom vonkajšej sily je schopný sa deformovať a následne sa vrátiť do pôvodného tvaru. Deformuje sa iba v mieste, na ktoré je vyvinutý najväčší tlak, pričom zvyšná plocha ostáva týmto tlakom neovplyvnená. Vďaka zónam s rôznou tvrdosťou, latexové matrace vytvárajú podporu pre ľudské telo a to najmä v oblasti hlavy, ramien, trupu, bokov a nôh. Matrace, bez dostatočnej podpory chrbtice vedú k únave svalov a chudobnému spánku.

Vďaka svojej pórovitosti dobre odvádzajú vlhkosť, sú priedušné a bez ohľadu na to, aké je ročné obdobie, môžete pohodlne spať. V chladnom období budete cítiť teplo a počas horúcich dní pohodový chlad. Latexové matrace majú dlhú životnosť, sú odolné voči prachu, roztočom a plesňiam. Sú zvlášť dobré pre ľudí trpiacich astmou.

Zvoľte správne matrace

Prírodný latex je vyrobený z miazgy gumovníka. Obsahuje alergénny proteín, ktorý môže u človeka citlivého na latex vyvolať alergickú reakciu. Medzi príznaky tejto alergie patrí kýchanie, nádcha, problémy s dýchaním, anafylaktický šok a podobne. Prírodné latexové matrace, sú vyrobené z latexovej peny. Pomocou metódy otvorených buniek, sú tieto alergénne proteíny odstránené a ostávajú iba alergény neškodné. Okrem toho sa matrace pokrývajú bavlnou a vlnou aby sa pokožka nedostala do priameho kontaktu z latexom.

latexove matrace najmatrace.skjpg

Keď nastane čas na výmenu matraca vo vašej spálni, vždy by ste mali najskôr preskúmať najlepšie ponuky na trhu. Možností je vďaka novým technológiám a materiálom naozaj veľmi veľa. Pri kupovaní je dôležité poznať vlastnosti rôznych materiálov, a vybrať matrac, ktorý bude pre vás pohodlný a zaručí vám potrebný odpočinok. V nasledujúcich riadkoch si vysvetlíme…