kúpeľňové doplnky

Kúpeľňové doplnky

Kúpeľňové doplnky – praktické dekorácie pre každú kúpeľňu

Krásna kúpeľňa – to nie je len moderný obklad, dlažba či zaujímavý nábytok alebo luxusný sprchový kút a vaňa. Aj keď všetky tieto spomínané prvky tvoria podstatu vybavenia každej kúpeľne, je dôležité nezabúdať ani na detaily a kúpeľňové doplnky. Sú to práve ony, ktoré dotvárajú osobitú atmosféru priestoru a pozdvihnú kúpeľňu na vyššiu úroveň.

Zrkadlo v kúpeľni nesmie chýbať!

Výber kúpeľňových doplnkov a dekorácií je však tiež potrebné dobre zvážiť, pretože nie každá dekorácia sa do vašej kúpeľne hodí a v prípade, že sa jedná o kúpeľňu menších rozmerov, je lepšie zbytočne ju nepreplňovať. Ideálnym riešením je spojiť dekoratívnu a estetickú funkciu zároveň s praktickou využiteľnosťou. Veľmi praktickým a potrebným doplnkom je napr. zrkadlo, ktoré je nevyhnutnou súčasťou každej kúpeľne a zároveň môže byť aj štýlovým prvkom skrášľujúcim jej interiér (napr. zrkadlá v zaujímavých rámoch či v rôznych tvaroch a dizajnoch).

Kúpeľňové doplnky, ktoré plnia aj praktickú funkciu

kúpeľňové doplnky
Kúpeľňové doplnky – praktická dekorácia

Praktické kúpeľňové doplnky sú aj rôzne dekoratívne nádoby či košíky na uskladnenie množstva kozmetických prípravkov. Uteráky zavesené na radiátore alebo pohodené na práčke či vani už nie sú až takou peknou dekoráciou, preto je lepšie zabezpečiť si držiaky na uteráky, ktoré vám pomôžu udržiavať kúpeľňu upratanú a zároveň na nich uteráky dokážu aj lepšie preschnúť.

Aby bola vaša kúpeľňa jedinečná…

Aj kúpeľňové doplnky, ako dávkovač na mydlo, poháriky na zubné kefky či pasty, alebo dózy napr. na vatové tampóny či tyčinky, môžu byť veľmi efektnou dekoráciou. Dnes je na trhu už pestrá ponuka týchto produktov z rôznych materiálových prevedení, napr. z bielej kameniny, keramiky, farebného brúseného skla, farebného plastu, priesvitného akrylu  alebo nehrdzavejúcej ocele. Veľmi exkluzívne pôsobia doplnky vyrobené z prírodných materiálov napr. z bambusu či exotického dreva. Základnou podmienkou však vždy je, aby spolu navzájom jednotlivé kúpeľňové doplnky štýlovo ladili a zároveň vhodne dopĺňali interiér kúpeľne. Ani živými kvetmi v črepníku či váze alebo romantickými sviečkami určite nič nepokazíte a interiér kúpeľne tak získa svoje osobité čaro.

Kúpeľňové doplnky – praktické dekorácie pre každú kúpeľňu Krásna kúpeľňa – to nie je len moderný obklad, dlažba či zaujímavý nábytok alebo luxusný sprchový kút a vaňa. Aj keď všetky tieto spomínané prvky tvoria podstatu vybavenia každej kúpeľne, je dôležité nezabúdať ani na detaily a kúpeľňové doplnky. Sú to práve ony, ktoré dotvárajú osobitú atmosféru priestoru a pozdvihnú…