dovolenka Kuba

Dovolenka Kuba, na ktorú nikdy nezabudnete

Jedinečné zážitky vďaka dovolenka Kuba

Ak chcete, aby vaša najbližšia dovolenka nebola úplne všedná, dovolenka Kuba je určite tá, ktorú by ste sa mali vybrať. Možno si niekto z vás povie, že bláznim, a že to je ďaleko, ale zaručujem vám, že dovolenku na tomto karibskom ostrove si užijete plnými dúškami. A možno si ju tak zamilujete, že tam budete chcieť ísť znova. Táto krajina disponuje bohatstvom, ktoré neuvidíte nikde inde na svete. Úžasná krajina s nádhernými plážami, architektúra z obdobia kolonizácie Karibiku, karibská, africká a španielska kultúra vás jednoducho opantajú.

Spoznajte hlavné mesto

Aby ste spoznali pravú kubánsku atmosféru, vaša dovolenka sa nezaobíde bez návštevy hlavného mesta Havana (La Habana). V tomto meste panuje nostalgia a čas akoby sa od 50. rokov veľmi nepohol. Pomedzi uličky a legendárne kabarety sa ešte stále premávajú autá tejto epochy. Okrem historického centra v starom meste, či nádherných pláži sa tu nachádza množstvo hotelov, reštaurácií, disko a večerných klubov, múzeá, galérie, divadlá, či športové strediská. Jednoducho v tomto meste sa nudiť určite nebudete. Navyše máte možnosť spoznať miestnych ľudí, ktorí sú veľmi milí a prívetiví.

Dovolenka Kuba, miesto ktoré ľudia milujú

dovolenka Kuba
Dovolenka Kuba – jedinečný zážitok

Kuba je po Havane známa ďalším u turistov obľúbeným miestom, a tým je Varadero. 20 km úchvatných pláží s bielym pieskom, priezračné teplé more, svieža zeleň a slnko po celý rok. Dovolenka Kuba by neoslovila iba blázna. Tak isto sa tu nachádza množstvo špičkových hotelov, klubov, reštaurácií. Milovníci mora a vodných športov si tu prídu na svoje. Nádherná príroda, prírodné parky, lagúny, útesy a omnoho viac robia z tohto miesta obľúbenú turistickú destináciu.

Santiago de Cuba je najstaršie a druhé najväčšie mesto na Kube. Nachádza sa pri pohorí Sierra Maestra na juhu ostrova. Scenéria je tu naozaj nádherná, farebná a nachádza sa tu množstvo historických budov z obdobia kolonizácie. Asi najznámejšou pamiatkou je pevnosť San Pedro de la Roca, ktorá je zapísaná aj v zozname UNESCO.

Dovolenka Kuba, to je dovolenka plná zážitkov. Preto si ju určite nenechajte ujsť.

Jedinečné zážitky vďaka dovolenka Kuba Ak chcete, aby vaša najbližšia dovolenka nebola úplne všedná, dovolenka Kuba je určite tá, ktorú by ste sa mali vybrať. Možno si niekto z vás povie, že bláznim, a že to je ďaleko, ale zaručujem vám, že dovolenku na tomto karibskom ostrove si užijete plnými dúškami. A možno si ju tak…