Keňa a Ostrov Lamu ako veľké lákadlo

Ostrov Lamu je spolu s ďalšími malými ostrovmi situovaný neďaleko od severného pobrežia Kene. Práve tu leží rovnomenné mesto, ktoré je častým cieľom návštevníkov Keni. Na začiatku 70. rokov 20. storočia si získalo mesto Lamu reputáciu nádherného miesta oplývajícího zvláštnym kúzlom. Zahaleným do plášťa stredovekej romantiky. Mesto bolo ťažko dostupné, a preto vyniká jeho jedinečnosť a nevšedná atmosféra. Žila tu po stáročia úplne sebestačná komunita, ktorá unikala ničivým nástrahám 20.storočia. Keňa a ostrov Lamu sa tak stal veľmi zaujímavým spoločenstvom predovšetkým vďaka svojej kultúre, životnému štýlu a nedotknutej architektúre.

Keňa
Krásy Keňe.

Svahilská civilizácia Kene

Svahilská civilizácia ktorá sa tu dochovala, ovplyvňovala život na keňskom pobreží až do príchodu britských kolonizátorov. Spojením s islamskou kultúrou arabských obchodníkov vznikol unikátny celok, ktorý je svetom sám pre seba. Starobylé Lamu je najstarším mestom v Keni a jeho obyvateľmi sú takmer výhradne moslimovia. Z pevniny sa dá na ostrov dostať veľkými motorovými člnami, ale turistom je doporučované cestovať výhradne letecky. Uličky mesta sú príliš úzke, a tak sú tu ako dopravný prostriedok využívané predovšetkým somáre.

Keňa
Zážitky na ktoré nikdy nezabudnete.

Romantická atmosféra láka návštevníkov Kene

Romantickú atmosféru podporuje aj atrakcia v podobe arabskej plachetnice dhow vystupujúcej z vĺn Indického oceánu. Piesková pláž v dedinke Shela láka turistov vďaka svojej nádhere, čistote, až blahodarnému pokoju. Patrí medzi najpríjemnejšie relaxačné miesta. Žiadne iné svahilské mesto Kene nemôže ponúknuť turistom takú nedotknutú kultúru, architektúru a tiež širokú škálu kultúrnych sviatkov a tradícií.

Najstaršie trvalo obývané mesto

Mesto Lamu je najstarším trvalo obývaným mestom v Keni. Bolo založené zrejme v 14. storočí, ale osídlenie ostrova bolo preukázané už oveľa skôr. Na začiatku 15. storočia bolo mesto prosperujúcim prístavom, ktorý sem prilákal nových obyvateľov až z Perzského zálivu. Ekonomika ostrova Lamu bola vo svojej podstate založená na otrokárstve a lacnej pracovnej sile. V roku 1907 Briti donútili zanzibarského sultána podpísať antiotrokársku zmluvu. Lamu začalo stagnovať a táto situácia sa zlepšila až s príchodom novodobých  turistov.

Ostrov Lamu je spolu s ďalšími malými ostrovmi situovaný neďaleko od severného pobrežia Kene. Práve tu leží rovnomenné mesto, ktoré je častým cieľom návštevníkov Keni. Na začiatku 70. rokov 20. storočia si získalo mesto Lamu reputáciu nádherného miesta oplývajícího zvláštnym kúzlom. Zahaleným do plášťa stredovekej romantiky. Mesto bolo ťažko dostupné, a preto vyniká jeho jedinečnosť…