Karibik je destináciou nielen pre mladých

Mnohé ostrovy a súostrovia v oblasti Karibiku sú celoročne vyhľadávané kvôli mnohým dôvodom množstvom dovolenkárov. Mladými, rodinami s deťmi a stále častejšie aj ľudmi nad päťdesiat rokov. Ľudia blížiaci sa seniorskému veku milujú cestovanie a sú stále viac a viac aktívnejšími aj v pokročilejšom veku.. Najmä na jeseň a v zime, kedy býva doma zamračené a chladno.  V žiadnom prípade to  neplatí pre Karibik. A to ešte nie je zďaleka všetko. Znie tú reggae a starší rekreanti si tu môžu bezpečne  na mnohých plážach oddýchnuť a zaplávať.

Karibik
Barbados.

Tisíce možností v Karibiku

Obzvlášť pokojné a rozhodne bez väčšieho stresu sú predovšetkým Bahamské ostrovy. Hotely tu ponúkajú všetok luxus a pohodlie – čo býva najmä pre starších ľudí často veľmi dôležité. Medzi mnoho ďalších príjemných vecí, ktorým je tu možné holdovať, patrí prinajmenšom kúpanie sa v mori, plávanie, tenis, rybárčenie alebo golf na niektorom z desiatich golfových ihrísk. V noci si tu dokonca môžete vyskúšať po pokojnom dni aj svoje šťastie v kasíne.

Karibik
Wreck of Ten Sails.

Kajmanské ostrovy

Podobne aj Kajmanské ostrovy majú starším rekreantom bezpochyby mnohé čo ponúknuť. Ostrovy sa rozprestierajú v Karibiku na juh od známej Kuby. Výpravou za poznaním môže byť motýlia farma Butterfly Farm na ostrove Grand Cayman. Nielen starší záujemcovia o históriu môžu navštíviť námorné múzeum „Maritime Heritage Trail“ a nechať sa doslova uniesť dobrodružnými dejinami karibských ostrovov. Medzi ďalšie zaujímavosti patrí náučný chodník vedúci k pevnosti Fort George, ktorá tu bola postavená v roku 1780 na ochranu proti Španielom, ako aj  k legendárnemu vraku „Wreck of Ten Sails“.

Láka vás aj architektúra Karibiku?

Po stopách histórie sa môžete vydať aj na ostrove Barbados. Britskí kolonizátori si tu postavili svoje naozaj honosné a majestátne sídla. Najstaršou z týchto čias zachovanou budovou je St. Nicholas Abbey. Stavba pochádza dokonca už z roku 1650 a je to jedna z najstarších budov v celom Karibiku.

Mnohé ostrovy a súostrovia v oblasti Karibiku sú celoročne vyhľadávané kvôli mnohým dôvodom množstvom dovolenkárov. Mladými, rodinami s deťmi a stále častejšie aj ľudmi nad päťdesiat rokov. Ľudia blížiaci sa seniorskému veku milujú cestovanie a sú stále viac a viac aktívnejšími aj v pokročilejšom veku.. Najmä na jeseň a v zime, kedy býva doma zamračené a chladno.  V žiadnom prípade…