Adidas Superstar ako súčasť teniskovej kultúry

Všeobecne obľúbená značková obuv Superstar bola po prvýkrát  vyrobená spoločnosťou Adidas už v roku roku 1969. V tomto roku uzreli prvýkrát svetlo sveta topánky s názvom Adidas Superstar. Pôvodne boli majiteľmi firmy  navrhnuté pre hráčov basketbalu.  Topánky Adidas Superstar sa neskutočne presadzujú a dosahujú v obutí hráčov  NBA obrovskú popularitu a úspechy. V polovici 70. rokov si ju obúvajú na tréningy aj zápasy už tri štvrtiny hráčov z NBA. Dokonca aj jeden z najlepších hráčov vtedajšej doby Kareem Abdul Jabbar. Ikonický dizajn tejto pôvodne hlavne športovej obuvi je známy ako jeden z hlavných vplyvov na rozvoj a šírenie sa teniskovej kultúry naprieč kontinetami.

Adidas Superstar
Hodia sa nielen k nohaviciam..

Adidas Superstar sa stáva súčasťou popkultúry

V roku1983  americká rapová skupina Run-DMC vyráža na svoje turné, ktoré celé odohrá v teniskách Adidas Superstar. Táto hudobná skupina sa odmietla prispôsobiť zaužívaným popovým štandardom na pódiu aj mimo neho. Jednotliví členovia zoskupenia sa rozhodli, že sa budú na hudobnej scéne obliekať tak, ako sa ľudia bežne obliekajú na uliciach. Traja členovia rapovej skupiny Run-DMC nosili svoje topánky Adidas Superstar bez akýchkoľvek šnúrok a jazyk topánky im vykukoval von.

Adidas Superstar
…ale aj k šatám.

Skvelý marketingový ťah

Materská spoločnosť Adidas  sa o tomto milom príbehu dozvedala vďaka jednému zo svojich zamestnacov, ktorý bol na jednom z koncertov tejto skupiny. Počas koncertu zdvihli členovia kapely  topánky s 3 pruhmi počas koncertu nad hlavy pred 40.000 fanúšikmi. Čo viac si mohla firma Adidas želať? Topánky Adidas Superstar získavajú výdatnú podporu od rapovej skupiny aj v roku 1986, keď vyšli na turné po USA.  Predaj topánok Superstar narastá. Reakcia na rapový song Jerry Deas, nazvaný „Felon Sneakers“ je skvelá. Trio muzikantov skupiny Run-DMC vydáva v roku 1986 vlastnú pieseň „My Adidas“.v ktorej spievajú práve o svojich obľúbených topánkach Superstar.

Adidas Superstar im priniesli miliónový kontrakt

O niekoľko rokov neskôr spoločnosť Adidas podpísala reklamnú zmluvu so skupinou Run-DMC. Táto dohoda bola prvou medzi hip-hopovými umelcami a veľkou spoločnosťou.

Všeobecne obľúbená značková obuv Superstar bola po prvýkrát  vyrobená spoločnosťou Adidas už v roku roku 1969. V tomto roku uzreli prvýkrát svetlo sveta topánky s názvom Adidas Superstar. Pôvodne boli majiteľmi firmy  navrhnuté pre hráčov basketbalu.  Topánky Adidas Superstar sa neskutočne presadzujú a dosahujú v obutí hráčov  NBA obrovskú popularitu a úspechy. V polovici 70. rokov si…