Airsoftové zbrane nové alebo z bazáru?

Všeobecne sa  termínom airsoft často označuje aj tímová hra užívateľov rôznych druhov airsoftových zbraní. Za vopred dohodnutých pravidiel sa simulujú v reálnych terénnych podmienkach rôzne vojenské bojové situácie v najrôznejších taktických podobách a formách. Počas airsoftových hier sa hráči organizujú do družstiev vyzbrojených rôznymi airsoftovými zbraňami, taktickými doplnkami a airsoftovým oblečením. Kde je teda najlepšie sa obzerať v prípade, že máte záujem o airsoftové zbrane?

Airsoftové zbrane
Zbrane nakupujte radšej od odborníkov.

Airsoftové zbrane z bazáru

Každý či už sa dlhodobo venuje airsoftu, ale aj úplný začiatočník, niekedy uvažuje o kúpe airsoftovej zbrane z bazáru alebo aukciách na internete z druhej ruky. Kúpa takejto zbrane je však spojená s určitým rizikom. Treba si dobre zvážiť, či takýto nákup stojí, alebo nestojí za to. Bohužiaľ, väčšina nákupov z bazáru, minimálne podľa názorov dlhoročných prevádzkovateľov airsoftových akcií sa neoplatí, ak sa nevyznáte v opravách a spôsobe fungovania danej zbrane. Pretože veľmi často vyžadujú bazarové airsoftové zbrane ďalšie investície. Čo ale neznamená, že to platí úplne vždy pri každej kúpe použitej airsoftovej zbrane.

Airsoftové zbrane
Airsoft je zaujímavá tímová hra.

Nové airsoftové zbrane

Je samozrejmé ťažké radiť, ale asi platí, že ak to čo i len trocha ide, tak si rašej kúpiť novú zbraň. V akomkoľvek normálnom obchode totiž budete mať istotu, že zbraň je nová, že bude fungovať a ak nie, tak na ňu máte záruku. V kamennej predajni si ju môžete navyše prezrieť a ohmatať. Pri nákupe cez eshop zase môžete nepoužitý tovar vrátiť do určitej doby od jeho zakúpenia. A hlavne s obsluhou airsoftovej zbrane vám poradí profesionál.

Ste úplný začiatočník?

Nákup priamo v predajni platí aj pre rodičov. Ak svojmu potomkovi chcete kúpiť prvú airsoftovú zbraň, bazárom sa radšej vyhnite. Rovnako ako akýkoľvek iný začiatočník, nerozumiete tomu čo nakupujete a je tu veľká pravdepodobnosť, že to čo kúpite nebude dobré. Netušíte aké sú obvyklé ceny a na čo si dávať pozor. Radšej zájdite do akejkoľvek predajne a nechajte si poradiť pri kúpe novej airsoftovej zbrane od odborníka.

 

Všeobecne sa  termínom airsoft často označuje aj tímová hra užívateľov rôznych druhov airsoftových zbraní. Za vopred dohodnutých pravidiel sa simulujú v reálnych terénnych podmienkach rôzne vojenské bojové situácie v najrôznejších taktických podobách a formách. Počas airsoftových hier sa hráči organizujú do družstiev vyzbrojených rôznymi airsoftovými zbraňami, taktickými doplnkami a airsoftovým oblečením. Kde je teda najlepšie sa obzerať v…