matrace

Ešte ste sa nerozhodli, či chcete mať pružinové alebo penové matrace?

Matrace pre dokonalý spánok

Pri rozhodovaní a nákupe matracov sa dnes a denne stretávame s názorom, že pružinové matrace nie sú dosť dobré a ľudia im neveria. Pritom tento názor nemá vôbec reálny základ. Ľudia majú skôr skúsenosti s matracmi, ktoré boli technologicky zle vyrobené. Je samozrejmé, že skoršie technológie sa s dnešnými nedajú porovnávať a tiež spracovanie pružín nebolo vždy tak dômyselné ako je tomu dnes.

Pružinové matrace už viac ako tri storočia

   Pružiny boli pôvodne v matracoch k sebe zväzované rôznymi popruhmi, látkami ale tiež boli medzi sebou prepojené ďalšími pružinami. V niektorých prípadoch toto technologické spracovanie vydržalo dodnes. Takto spracované jadro matraca sa nazýva bonnelovej pružina. Stávalo sa, že pri dlhodobom zaťažení matraca sa tieto pružiny o seba treli a pri dlhodobom namáhaní určitých častí pružinka praskla a dokonca prepichla aj poťah matraca. Dnes sa samozrejme zmenila výroba týchto bonnelových jadier. A to hlavne v technológii kalenie pružín a tiež v použití kvalitných tzv. roznášacích vrstiev. Sú to vlastne vrstvy rôznych materiálov, ktoré oddeľujú pružiny od pien, ktoré tvoria vrchnú časť matraca. Tieto roznášacej vrstvy tvoria napr. kokosové vlákna, alebo seacelová vlákna a tiež niekedy veľmi hustá pena, ktorá nedovolí, aby pružiny boli hmatateľná nielen rukou, ale hlavne pri ležaní. Pri správne vyrobenej matraci by laik nemal vôbec poznať, či je matrac pružinová, alebo penová.

Taštičkové pružinové matrace

     Taštičková metóda je nová technológia pri výrobe pružinových matracov. Taštičkové pružiny už nie sú prepojené medzi sebou, ale každá pružinka je zašitá zvlášť v taštičke. Teda pri tlaku, ktoré telo na pružinky vyvíja, sa stlačí iba tá, na ktorú je tlak vyvíjaný. Tým vlastne celý tento pružinový systém podporuje správnu polohu tela. Ešte je nutné povedať, že pri použití pružiniek sa tiež pracuje s ich priemerom, kedy sú pod jednotlivé časti tela dané pružinky rôznych priemerov tak, aby kopírovali telo čo najlepšie a vytvárali tak správne tuhšie a mäkšie zóny.

 

Vzdušnosť pružinových matracov

matrace
Kvalitné matrace sú cestou k zdravému a plnohodnotnému spánku

     Veľkou výhodou pružinových matracov je ich vzdušnosť. Sú veľmi vhodné do vlhších prostredí, ako sú napríklad v zime nevykurované chaty a chalupy. Sú vhodné pre ľudí, ktorí trpia nadmerným potením a pre alergikov. Pružinové matrace sú veľmi vhodné aj pre starších ľudí, pretože sa z nich veľmi dobre vstáva. Pružinové matrace sú tiež pre svoju hygienickosť veľmi vhodné do hotelov, penziónov a vôbec do všetkých verejných ubytovacích zariadení. A na čo si dávať  pri výbere pozor? Pri pružinových matracoch platí pravidlo, ktoré sa týka počtu pružín, resp. taštičiek tvoriacich jadro matraca. Všeobecne platí, že sa ortopedický efekt pri pružinových matracoch zlepšuje s rastúcim počtom pružín vytvárajúcich jadro matraca.

Ak ste sa už rozhodli pre konkrétny typ matraca, potom vám odporúčame navštíviť internetový obchod DREVONA.

Matrace pre dokonalý spánok Pri rozhodovaní a nákupe matracov sa dnes a denne stretávame s názorom, že pružinové matrace nie sú dosť dobré a ľudia im neveria. Pritom tento názor nemá vôbec reálny základ. Ľudia majú skôr skúsenosti s matracmi, ktoré boli technologicky zle vyrobené. Je samozrejmé, že skoršie technológie sa s dnešnými nedajú porovnávať…