Drevené barové stoličky – nestarnúca klasika

Barová stolička je praktickým a zároveň veľmi štýlovým doplnkom v domácnosti. Mať doma barový pult so stoličkami dnes už nie je nič výnimočné. Ide o moderný trend, vďaka ktorému už barové stoličky nepatria iba do krčiem alebo reštaurácií, no vytvárajú príjemné posedenie pre vás a vašich hostí v kuchyni. Ocenia ich najmä ľudia žijúci v paneláku, kde nemajú dostatok priestoru na vytvorenie jedálenského kútika. Barový pult je veľmi šikovným riešením na rýchle raňajky, či posedenie s priateľmi pri káve. Vybrať tie správne barové stoličky je ale oveľa ťažšie, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Aby ste neskôr neostali sklamaní, prečítajte si aspoň v rýchlosti, aké parametre by ste si mali pri kúpe všímať. Barové stoličky sa vyrábajú z mnohých materiálov, no v obľúbenosti ešte stále vedú drevené barové stoličky.

Pozor na výšku!

Úplným základom je ujasniť si, kde presne budú barové stoličky umiestnené. Trh ich totiž ponúka v troch základných výškach – ku stolu, pultu alebo baru. Všeobecne platí pravidlo, že sedák stoličky by sa mal nachádzať asi 20-25cm nižšie, než doska stola. Dnes už bežne kúpite aj barové stoličky s nastaviteľnou výškou, no ak kupujete stoličku bez nastavenia, meraniu sa nevyhnete. Ja osobne uprednostňujem práve tú druhú kategóriu barových stoličiek. Veľa mojich známych má výškovo nastaviteľné barové stoličky, no v podstate ich majú vždy iba v jednej výške a tak je to úplne zbytočné. Drevené barové stoličky sa síce nedajú nastavovať , no pôsobia elegantne, nadčasovo a dodajú vášmu domovu dušu. Okrem toho vám vydržia slúžiť k spokojnosti dlhé roky.

drevené barové stoličky
Drevené barové stoličky musíte výškovo aj farebne doladiť k zvyšku interiéru

Musia drevené barové stoličky ladiť so zvyškom interiéru?

Pokiaľ ide o dizajn, je to samozrejme na vás. Barové stoličky môžu so svojim okolím tak kontrastovať, ako aj ladiť – určite sa teda nemusíte báť trošku experimentovať. Ak chcete zaujať, siahnite po plastovej barovej stoličke vo výrazných farbách, ktorá upúta hneď na prvý pohľad. Ak ale nehľadáte nič do očí bijúce a vyhovuje vám skôr elegantný a zároveň útulný štýl, drevené barové stoličky sú to pravé pre vás. Sú nadčasovým doplnkom, ktorý upúta hneď na prvý pohľad, no zároveň dokonale splynie s ostatným nábytkom v interiéri. V tom je drevo úžasné, skombinujete ho s hocičím. Drevené barové stoličky sa vám na rozdiel od ostatných neopozerajú ani po rokoch používania a stále budú mať svoje čaro. Ak ich budete chcieť trochu oživiť, môžete ich skrášliť novými látkovými podsedákmi a tie podľa nálady obmieňať.

Barová stolička je praktickým a zároveň veľmi štýlovým doplnkom v domácnosti. Mať doma barový pult so stoličkami dnes už nie je nič výnimočné. Ide o moderný trend, vďaka ktorému už barové stoličky nepatria iba do krčiem alebo reštaurácií, no vytvárajú príjemné posedenie pre vás a vašich hostí v kuchyni. Ocenia ich najmä ľudia žijúci v…