dovolenka

Dovolenka v Maroku je plná neopakovateľnej atmosféry a zážitkov

Čarovná dovolenka v Maroku…

Ak ste v detstve obľubovali práve rozprávku o krásnej a múdrej Šahrazád, ktorá si rozprávaním príbehov počas tisíc a jednej noci zachránila život a získala srdce kráľa Šahriára, potom bude pre vás dovolenka v Maroku a najmä návšteva kráľovských miest dokonalým zážitkom, pretože atmosféra týchto miest vám na chvíľu navodí pocit, akoby ste sa práve ocitli v rozprávke tisíc a jednej noci. Dovolenka v Maroku vám ponúkne skutočnú exotiku, je to destinácia ideálna pre pobyt pri mori, ale aj pre poznávanie orientálnej architektúry, kultúrneho dedičstva a prekrásnej exotickej prírody.

Návšteva turistického centra Agadir

Ak chcete v Maroku stráviť najmä prímorskú dovolenku a hľadáte najznámejšie marocké letovisko, je to určite Agadir – perla marockého pobrežia, miesto, ktoré vám poskytne všetko, čo od kvalitnej dovolenky očakávate. Atraktívne pláže na pobreží Atlantického pobrežia, príjemná klíma, kvalitné hotely a dobré nákupné možnosti, ale aj kaviarničky, reštaurácie a diskotéky – to všetko nájdete práve v Agadire. Aj keď je dovolenka pri mori príjemným relaxom, návšteva Maroka toho ponúka oveľa viac, preto by ste určite nemali nechať ujsť ani návštevu niektorých zaujímavých či kráľovských miest. Vedeli ste napríklad, že až štyri marocké mestá sa môžu pýšiť názvom kráľovské? Sú to mestá Rabat, Meknes, Fez a Marrákeš.

dovolenka
Počas dovolenky v Maroku určite nevynechajte ani návštevu mesta Marrakéš!

Dovolenka v Maroku ponúka oveľa viac ako len pláže!

Marrákeš je mestom neopakovateľnej atmosféry, ktorá vás okamžite vtiahne do tohto úplne iného červeného sveta plného pravej marockej kultúry. Už samotná poloha jedného z najstarších miest Maroka pôsobí mimoriadne vznešene. Marrákeš je totižto obklopený z jednej strany zasneženými kopcami Vysokého Atlasu a z druhej púšťou a ponúka toho na videnie naozaj veľa, napr. neopísateľne rušné námestie Djemaa el-Fna, pamiatky ako palác Palais el- Bahia, starý minaret mešity Koutoubia, ktorý je dominantou mesta či nádherné záhrady Jardin Majorelle. Skutočným zážitkom sú však aj Saharské duny, ktoré patria ku skvostom Maroka a milovníci adrenalínu si tu prídu na svoje.

Čarovná dovolenka v Maroku… Ak ste v detstve obľubovali práve rozprávku o krásnej a múdrej Šahrazád, ktorá si rozprávaním príbehov počas tisíc a jednej noci zachránila život a získala srdce kráľa Šahriára, potom bude pre vás dovolenka v Maroku a najmä návšteva kráľovských miest dokonalým zážitkom, pretože atmosféra týchto miest vám na chvíľu navodí pocit, akoby ste sa práve ocitli…