dioptrické okuliare dámske

Dioptrické okuliare dámske od Diora

Medzi svetoznáme kolekcie dioptrických a slnečných okuliarov patria  okuliare Christian Dior. Sú na jednej z popredných priečok v obľúbenosti a módnosti.. Dôvodom toho je aj skutočnosť, že okuliare Christian Dior majú za sebou pomerne dlhú a zaujímavú  históriu. Majú v sebe zakomponované aj niektoré ďalšie jedinečné vlastnosti a dizajnové charakteristiky. Značka  Christian Dior je považovaná za prvý veľký módny dom, ktorý v polovici 60. rokov 20. storočia licencoval svoje meno pre značku okuliarov. V roku 1969 nemecký výrobca okuliarov Wilhelm Anger, zakladateľ Optyl International, dokázal získať licenciu od Diora a zaviedol nebývalé zmeny vo výrobe jeho okuliarov. Priniesol také inovatívne a dizajnové prvky, ktoré tu dovtedy na trhu vôbec neboli. Dioptrické okuliare dámske od Diora sú dnes známe po celom svete.

dioptrické okuliare dámske
Dioptrické okuliare dámske Dior

Okuliare dámske aj pánske 

     Wilhelm Anger, pôvodným povolaním optik, zaviedol  do výroby okuliarov tepelne tvrdený plast známy pod názvom optyl. Jeho firme sa podarilo, aj vďaka tomuto vynálezu, vyrábať okuliare dostupné tak pre mužov ako aj dámy pre každodenné praktické nosenie. Nezvyčajné vlastnosti tohto materiálu umožňujú výrobu väčšej škály modelov, Postupne sa objavujú široké originálne línie rámov a rôzne výraznejšie aj jemnejšie odtiene farieb. Tie  dodnes charakterizujú  elegantný a sofistikovaný štýl dámskych a pánskych okuliarov tejto módnej značky. Podnikateľ a dizajnér Wilhelm Anger vytvoril  v tom čase známy marketingový slogan  „Dress your face“. 

dioptrické okuliare dámske
Dioptrické okuliare dámske od Dior

Okuliare Dior dominujú optickému priemyslu 

    Už v polovici 70. rokov 20. storočia dominovali kolekcie dámskych a pánskych okuliarov Dior optickému priemyslu. Ponuka sa neustále rozširovala až do 90. rokov 20. storočia. Séria Monsieur z 80. rokov bola najúspešnejšou líniou s elegantnými dizajnovými okuliarmi pre mužov. Ďalšou výraznou charakteristikou dámskych okuliarov Dior je, že vždy predstavujú aktuálny módny trend s modernou eleganciou a optimálnou ochranou očí. Okuliare Dior, ktoré sa líšia od niektorých podobných produktov, majú na ráme špeciálne logo „D“, aby bola zaručená ich originalita. Mnoho ľudí po celom svete okuliare Dior obdivuje a venuje im osobitnú pozornosť. Slnečné dámske okuliare od Diora nikdy nevyjdú z módy. Produkty značky Christian Dior prezentujú nádherný a jedinečný módny štýl. 

Medzi svetoznáme kolekcie dioptrických a slnečných okuliarov patria  okuliare Christian Dior. Sú na jednej z popredných priečok v obľúbenosti a módnosti.. Dôvodom toho je aj skutočnosť, že okuliare Christian Dior majú za sebou pomerne dlhú a zaujímavú  históriu. Majú v sebe zakomponované aj niektoré ďalšie jedinečné vlastnosti a dizajnové charakteristiky. Značka  Christian Dior je považovaná za prvý veľký módny…