Detská obuv

Správne prispôsobená detská obuv

Životnosť a správna funkčnosť akejkoľvek obuvi závisí na jej  správnom udržiavaní o ošetrovaní. V sychravých podmienkach je rozumné  obuv častejšie striedať. O to viac to platí v prípade detskej obuvi. Pokiaľ je vlhká, je potrebné dostatočne ju vysušiť. Rodičia by nemali zabúdať pravidelne kontrolovať obuv svojich detí. Či im topánky vyhovujú veľkosťou a podľa potreby obuv meniť za väčšiu. Detské nožičky sa neustále vyvíjajú a zhruba po roku potrebujú vymeniť svoje obutie za nové. Nechajte svojim deťom zmerať nôžky už pri kúpe topánok.  Uvedomiť si, že čo sa im môže zdať pohodlné priamo v obchode, sa môže ľahko zmeniť po niekoľko hodinovej detskej aktivite. Chodidlá by sa mali merať samozrejme  v stoji, nie v sede. Keďže jedna noha je zvyčajne väčšia ako druhá, detská obuv sa má kupovať tak, aby svojou  veľkosťou vyhovovala väčšej z dvoch nôh. Táto zásada platí nakoniec všeobecne naprieč všetkými vekovými skupinami. 

detská obuv
Kvalitná detská obuv od RAK

Detská obuv podľa účelu používania 

    A naprieč vekovými skupinami taktiež platí dôležitá  zásada vyberať si topánky  podľa účelu a prostrediu ich  používania. Správne prispôsobená detská obuv pre pobyt v interiéroch by mala byť hlavne vzdušná a ľahká. Obuv menších detí v škôlkach a školách musí byť zabezpečená proti neočakávanému vyzutiu remienkom alebo šnúrkami. Na vonku, hry, pobyt v prírode alebo aj venovanie sa zvolenému hoci aj rekreačnému športu je samozrejme určená iná obuv. Je dosť bežné, a rodičia to často prehliadajú, že si samotné deti zamieňajú športovú obuv s prezuvkami. Čo je z hygienického hľadiska samozrejme nevhodné a neprípustné. Prezuvky musia byť priedušné, ľahké a vyrobené z úplne iných konštrukčných materiálov. 

detská obuv
Detská obuv musí byť pevná a zároveň pohodlná

Radšej žiadne podpätky  

   Rekreačná a vychádzková detská obuv sa má používať len na nosenie vonku v prirodzených prírodných podmienkach. Je vyrobená tak, aby vyhovovala nástrahám bežnej pešej chôdze detí. Hodí sa aj na dlhšie vzdialenosti v menej upravenom prírodnom prostredí tak, aby chodidlo dieťaťa malo stále správnu polohu. Je charakterizovaná pevnou konštrukciou zvršku a robustnou podošvou s protišmykovým dezénom. Detská obuv musí v akomkoľvek veku dieťaťa prispieť k  optimálnemu vývoju jeho nôh. Predchádza sa tak prípadným neskorším nepríjemným ochoreniam ich pohybového aparátu. 

Životnosť a správna funkčnosť akejkoľvek obuvi závisí na jej  správnom udržiavaní o ošetrovaní. V sychravých podmienkach je rozumné  obuv častejšie striedať. O to viac to platí v prípade detskej obuvi. Pokiaľ je vlhká, je potrebné dostatočne ju vysušiť. Rodičia by nemali zabúdať pravidelne kontrolovať obuv svojich detí. Či im topánky vyhovujú veľkosťou a podľa potreby obuv meniť za väčšiu. Detské…