kočík

Detský kočík je aj o slobode a mobilite

Detské kočíky sú obrazne povedané prvým súkromným aj vereným dopravným prostriedkom v živote dieťaťa. Pre rodičov je to praktická a jednoduchá možnosť a spôsob ako sa dostať so svojim drobným potomkom z miesta na miesto. Presunúť a prepraviť dieťa naprieč rušnou ulicou, do parku či na kratší výlet do prírody. Niektorí rodičia môžu byť občas plný obáv z toho, ako a aký kočík si vybrať pre svoje dieťa. Niektoré kombinované kočíky vyžadujú určitú zručnosť pri ich skladaní a uložení do kufra auta.

detský kočík
Pri výbere kočíka je vhodné zvážiť po akom teréne sa budete s dieťatkom pohybovať.

     Kočíkov je veľký výber. Rôznych modelov, z rôznych materiálov a aj v rôznych cenových kategóriách. Niekedy dostanete to, za čo zaplatíte. Niekedy ale je najlepší detský kočík v skutočnosti ten lacnejší, jednoduchší model. Preto je rozumné najprv sa rozhodnúť, ako, kde a za akých podmienok chcete svoj nový kočík používať. Urobiť vopred všetko preto, aby pobyt vonku s dieťaťom v kočíku bol jednoduchý a príjemný pre všetkých. Dieťa aj rodičov.

kočik pre dieťa
Pobyt s dieťatkom vonku výrazne uľahčí výber toho správneho kočíka.

Čo treba zvážiť pri kúpe kočíka?

     Najlepším spôsobom, ako z detského kočíka získať požadovanú hodnotu, je zvážiť niekoľko hlavných kritérií pred jeho nákupom. Výber je neskutočne veľký a pestrý, preto je určite dôležité zvážiť vopred aj tieto veci: 

  • vekové rozpätie dieťaťa,
  • integrácia s autosedačkou,
  • veľkosť a hmotnosť kočíka,
  • spôsob používania a
  • celkový štýl kočíka.

Na prvom mieste je bezpečnosť dieťaťa

    Zabezpečenie bezpečnosti detí v kočíku začína tak, že si dostatočne dôkladne prečítate pokyny na používanie kočíka. Keď prvýkrát uvidíte kočík, ktorý chcete kúpiť, osobne ho preskúmajte. Všímajte si miesta, kde by si dieťa mohlo zachytiť svoj prst alebo chodidlo. Používanie dostupných postrojov je kľúčové. Buďte realistickí, pokiaľ ide o vaše každodenné používanie a spôsob prepravy vášho dieťaťa. Detský kočík by mal aj vám umožniť určitú mobilitu a slobodu rozhodovania sa. Kočík sa kupuje len na krátku dobu. Existuje solídny trh pre ďalší predaj použitých detských kočíkov. Preto aj keď sa rozhodnete pre drahší model, neskôr sa vám časť peňazí môže ľahko vrátiť.

Detské kočíky sú obrazne povedané prvým súkromným aj vereným dopravným prostriedkom v živote dieťaťa. Pre rodičov je to praktická a jednoduchá možnosť a spôsob ako sa dostať so svojim drobným potomkom z miesta na miesto. Presunúť a prepraviť dieťa naprieč rušnou ulicou, do parku či na kratší výlet do prírody. Niektorí rodičia môžu byť občas plný obáv z toho, ako…