Detské botasky – vyberajte pozorne!

Na kúpe detskej obuvi by si mal dať každý rodič veľmi záležať, najmä preto, že kúpou nesprávnej topánky sa môže vývin detského chodidla zdeformovať a neskôr mu tak privodíte množstvo problémov nielen s chrbticou. Keď už vyberáte vášmu dieťaťu detské botasky, potrebujete vedieť nielen dĺžku jeho chodidla, ale aj jeho šírku, aby mu botasky dokonale sadli, nikde ho netlačili a chôdza v nich tak bola zdravá a bezpečná. Ponuka detských botasiek je naozaj bohatá, no len zlomok z nich sa dá považovať za skutočne kvalitnú obuv, ktorá chodidlo vášho dieťaťa nepoškodí a práve do takej detskej obuvi sa oplatí investovať. Preto nehľadajte lacné náhrady a kúpte svojej ratolesti zdravé detské botasky.

detské botasky
Deti potrebujú kvalitnú obuv

Ako vybrať detské botasky?

Nosením nevhodnej obuvi sa detská noha deformuje, rastie do zlého tvaru. Prieskum hovorí, že až tretina detí nosí obuv nevhodnej veľkosti a to veľakrát aj o dve čísla menšie, než by nosiť mali. Ako teda správne vybrať veľkosť destkých topánok? V prvom rade treba zistiť reálnu dĺžku aj šírku detského chodidla a dostanete to celkom jednoducho – stačí vaše dieťa postaviť na papier. V stoji sa detské chodidlo pekne rozloži rovnako ako v topánke a vy tak získate reálnu dĺžku a šírku chodidla. Potom už len chodidlo obkreslíte, pomeriate a vďaka tomuto jednoduchému triku sa vám už nikdy nestane, že by ste kúpili detské botasky v zlej veľkosti.

detské botasky
Pri kúpe botasiek je potrebné dôkladne zmerať detskú nohu

Detské botasky a potrebný nadmerok

Detské botasky sa nikdy nesmú kupovať tak, aby boli akurát. Keďže sa detské nôžky formujú, vyvíjajú a rastú, potrebujú mať v topánke určitú vôľu, aby bol ich vývin zdravý a prsty sa nestláčali a nedeformovali. Práve to je ten spomínaný nadmerok, bez ktorého nesmiete kúpiť žiadnu detskú topánku. Minimálny nadmerok by mal byť 1 cm. Možno sa to zdá byť veľa, no ten centimeter sa rovnomerne rozloží vpredu aj vzadu a poskytne detským nôžkam priestor na rast. Ideálny nadmerok je však 1 – 1,2cm, pri zimnej obuvi až 1,5cm kvôli hrubým ponožkám. Benefitom pre vás bude nielen vedomie, že vaše dieťa má detské botasky, ktoré prospievajú vývinu jeho nôžky, ale aj fakt, že nebudete musieť kupovať nové topánky každý druhý mesiac.

Na kúpe detskej obuvi by si mal dať každý rodič veľmi záležať, najmä preto, že kúpou nesprávnej topánky sa môže vývin detského chodidla zdeformovať a neskôr mu tak privodíte množstvo problémov nielen s chrbticou. Keď už vyberáte vášmu dieťaťu detské botasky, potrebujete vedieť nielen dĺžku jeho chodidla, ale aj jeho šírku, aby mu botasky dokonale…