Ako si vyberať kuše?

Už ste si niekedy dobre cvične niekde na strelnici či u kamaráta na jeho chalupe zastrieľali z kuše? Zapáčilo sa vám to a uvažujete, že si tiež čoskoro nejakú zaobstaráte? Občas si pozriete ponuku na internete, študujete si trocha veci okolo kuší, chystáte sa časom aj osobne do najbližšieho army shopu? Existuje mnoho faktorov, ktoré je potrebné zvážiť, a ktoré vás dovedú k výberu správnej kuše práve pre vaše predstavy a potreby. Predovšetkým budete musieť si ujasniť a určiť, na aký účel chcete kušu používať. Mali by ste sa pozrieť na rýchlosť streľby a presnosti vystrelených šípov na cieľ. Dôležitý je mechanizmus napínania, hmotnosť kuše a mnoho ďalších faktorov. Inými slovami, budete sa musieť pozrieť na základné funkcie jednotlivých typov kuší a rozhodnúť sa pre tú, ktorá vám bude najviac vyhovovať.

kuše
Kuše prinášajú kopec skvelej zábavy.

Jednoručné alebo dvojručné kuše?

V ponuke nájdete jedno a dvojručné kuše. Najbežnejšie sú obojručné, ktoré sú vhodnejšie na lov, streľbu na cieľ alebo dokonca aj na vojenské použitie. Predná rukoväť zvyšuje presnosť streľby. Jednoručné sú menej bežné a väčšinou sa používajú pre streľbu na terč. Sú ľahšie, cenovo prijateľné a jednoduchšie použiteľné. Surfovaním na webe zistíte, aká je na trhu ponuka. Prečítate si recenzie mnohých známych výrobcov kuší a nakoniec sa možno pôjdete pozrieť priamo do predajne a „poťažkať“ si nejakú tú kušu priamo vo svojej ruke. Postup rozhodovania, ako si vybrať správnu kušu je vlastne založený na tom, čo potrebujete. Ale aj na tom, ako porozumieť fungovaniu tej ktorej kuše. Všetky informácie sú k dispozícii na internete, ale nie je jednoduché s v nich zorientovať.

kuše
Kuše si zaslúžia vylepšenia v podobe optiky.

Kuše Barnett, Excalibur, Parker či TenPoint?

Na trhu je v ponuke množstvo druhov kuší aj od známych a renomovaných výrobcov. Dôležité aj je, či ste začiatočník alebo skúsený strelec. Kuša vám musí ponúknuť to, čo hľadáte. Bez ohľadu na to, či ide o kuše na lov alebo streľbu na cieľ.

Už ste si niekedy dobre cvične niekde na strelnici či u kamaráta na jeho chalupe zastrieľali z kuše? Zapáčilo sa vám to a uvažujete, že si tiež čoskoro nejakú zaobstaráte? Občas si pozriete ponuku na internete, študujete si trocha veci okolo kuší, chystáte sa časom aj osobne do najbližšieho army shopu? Existuje mnoho faktorov, ktoré je potrebné zvážiť,…