Ako si vybrať tie najlepšie wrap fólie na auto?

Wrap fólie si mnoho užívateľov spája len s istým trendom, na ktorý si po svojom veľkom “boom“ už len málokto spomenie. Opak je však pravdou! Wrap fólie sú rýchlou, cenovo dostupnou a predovšetkým dočasnou zmenou farby. Neprinášajú len inovatívny dizajn, ale ich využitie je vysoko funkčné. Niet nad jedinečné doplnkové príslušenstvo do auta, ktoré okrem príjemných zážitkov, komfortu a štýlovosti dokáže vaše vozidlo perfektne ochrániť. Farebné, matné alebo lesklé? Dnes je už aj nespočetne veľa možností na návrh vlastnej potlače pre wrap fólie. Nechcite preto len zmeniť farbu vozidla, ale predovšetkým sa zamerajte na výhody. Wrap fólie poskytnú intenzívnu ochranu laku pred UV žiarením, poškriabaním a rôznymi vonkajšími vplyvmi (slnko, dážď, námraza). Je to vždy len dočasná zmena. To znamená, že ak sa vám vaše terajšie fólie prestanú páčiť, jednoducho ich z povrchu auta odstránite. A to bez akéhokoľvek poškodenia povrchu. Vždy sú lacnejšie a ich aplikácia menej náročná, než keby ste sa rozhodli pre prestriekanie.

wrap fólie
Wrap fólie vyzerajú na autách skvele.

Na wrap fólie sa príjemne díva. Prečo?

Polepy automobilov boli ešte pred niekoľkými rokmi zväčša len výsadou komercie. Firemné autá sa prelepovali do inej farby pre zjednotenie v rámci interných záležitostí. Na druhej strane slúžili wrap fólie na odlíšenie tých svojich áut od ostatných v premávke. Firmy sa týmto spôsobom dokázali zviditeľniť a budovať si prestíž. Nemusíte sa hneď púšťať do celolepu. Stačí, ak si zo začiatku vyskúšate fólie na menších plochách auta. Ideálne je napríklad použiť fólie na kapotu alebo len na strechu. Veľmi obľúbené sú dnes aj vzorované fólie alebo fólie s vlastných textom či motívom.

wrap fólie
Wrap fólie neprinášajú len nový dizajn.

Wrap fólie – Poradíte si s lepením sami? 

Vždy je to na vašom rozhodnutí, no konkrétny motív výrazne ovplyvňuje otáčanie a v neposlednom rade aj spotrebu materiálu. Pre začiatočníkov je dosť cennou informáciou aj to, že čím dlhšie budete wrap fólie naťahovať alebo ohrievať, tým viac sa môže znehodnotiť vzor a aj jeho samotné smerovanie. Niekedy je lepšie požiadať o (celo)polep vozidla renomovanú firmu. Tá musí mať nielen bohaté skúsenosti, ale určite aj nevyhnutné doplnkové príslušenstvo na aplikáciu fólií. Najviac sa odporúča mať okrem kvalitnej fólie aj špeciálne rezacie pásky. Tie sa nanášajú ešte pred samotnými fóliami. Zabraňujú rezaniu a poškodzovaniu laku. Wrap fólie a lepidlo 3M sú ako nerozlučiteľní priatelia. Zvlášť, ak sa púšťate do zložitejších tvarov a rôznych záhybov. Kvalitné fólie tiež zabraňujú aj prenikaniu nečistôt. A na pohľad sú naozaj nádherné!

Wrap fólie si mnoho užívateľov spája len s istým trendom, na ktorý si po svojom veľkom “boom“ už len málokto spomenie. Opak je však pravdou! Wrap fólie sú rýchlou, cenovo dostupnou a predovšetkým dočasnou zmenou farby. Neprinášajú len inovatívny dizajn, ale ich využitie je vysoko funkčné. Niet nad jedinečné doplnkové príslušenstvo do auta, ktoré okrem príjemných zážitkov, komfortu a štýlovosti dokáže vaše vozidlo perfektne ochrániť. Farebné, matné alebo lesklé? Dnes…