Zbrane – 5 top a prostriedky na sebaobranu

Miera kriminality stúpa a hoci je to smutné, čoraz viac ľudí sa preto zaoberá otázkami, ako seba a svojich blízkych môžu legálne ochrániť. Môžete sa rozhodnúť pre nejaký kurz sebaobrany, zakúpiť si nejaké legálne zbrane alebo jednoducho dúfať, že vám sa nič nikdy nestane. V tomto článku vám predstavím 5 najlepších zbraní a prostriedkov na sebaobranu, ktorých držanie je povolené, no pri niektorých potrebujete zbrojný preukaz, pri iných nie.

.32 ľahký revolver

K tejto zbrani potrebujete platný zbrojný preukaz. Tento ľahký revolver (váži len 500 gramov) je určený na sebaobranu najmä ženám. Je elegantný, čierny a má dosah do 16 metrov. Pre svoju ľahkosť a veľkosť je vhodný do každej dámskej kabelky.

5 top zbrane
Ľahké zbrane sú vhodné aj do dámskej kabelky.

Kurz sebaobrany v mobile

Dnes už je možné snáď všetko. Do mobilu si môžete stiahnuť appku, ktorá vám krok po kroku vysvetlí ako sa ubrániť pred nepriateľom v každej situácii.

5 top zbrane
Na nečakané situácie je dobré naučiť sa základy sebaobrany.

Paralyzéry sú tiež zbrane

Paralyzéry, teda omračujúce zbrane sú efektívne pre zneškodnenie útočníka, alebo aspoň znemožnenia útoku. Pri tejto zbrani je dôležité byť v blízkosti nepriateľa, keďže zbraň funguje len zásahom priamo na telo. Takto môže byť útočník paralyzovaný cca do 30 min. Akurát pre vás utiecť do bezpečia a zavolať pomoc.

5 top zbrane
Paralyzér znemožní útok nepriateľa.

Slzný sprej

Väčšina ľudí už počula o tejto zbrani. Niektoré ženy ho dokonca bežne nosia vo svojich kabelkách. Predávajú sa v rôznych veľkostiach a najbezpečnejšie je, ak ich nosíte vo vreckách vášho oblečenia. V prípade použitia ich máte hneď poruke. Taktiež, útočník môže žene kabelku vytrhnúť z ruky a odhodiť, kedy žena nebude mať čas siahnuť po slznom spreji.

5 top zbrane
Vynikajúci účinok ochrany.

Mobilná aplikácia Kruh mojich 6 (Circle of 6)

Toto je mobilná aplikácia, ktorá umožňuje odoslať okamžitú žiadosť o pomoc vami zvoleným 6 ľuďom. Odošle im taktiež vašu lokalizáciu z GPS, aby vás mohli rýchlo nájsť. Aplikácia je navrhnutá tak, že v ohrození stačí stlačiť jedno tlačítko a správa sa odošle okamžite všetkým 6 ľuďom. Táto appka bola navrhnutá najmä pre školopovinné deti, no skvele funguje pre úplne každého v rôznom veku.

Miera kriminality stúpa a hoci je to smutné, čoraz viac ľudí sa preto zaoberá otázkami, ako seba a svojich blízkych môžu legálne ochrániť. Môžete sa rozhodnúť pre nejaký kurz sebaobrany, zakúpiť si nejaké legálne zbrane alebo jednoducho dúfať, že vám sa nič nikdy nestane. V tomto článku vám predstavím 5 najlepších zbraní a prostriedkov na sebaobranu, ktorých držanie je…