lehátko

Vy ešte nemáte záhradné lehátko?

Lehátko do záhrady

Poznáte ten pocit, keď prídete po náročnom dni domov a netúžite po ničom inom, len aby ste si mohli na chvíľu pohodlne sadnúť do záhrady a oddychovať. Klasická stolička z vášho jedálenského setu, ktorý máte na terase, ale nie je vôbec komfortná a vy by ste si tak radi aspoň na pár minút vyložili nohy a vystreli chrbát.

Zabudnite na stoličku, tá je na sedenie – to čo vy potrebujete je záhradné lehátko. To dokáže rýchlo a flexibilne meniť svoju polohu podľa toho, či chcete ležať, sedieť alebo napríklad čítať knihu v polosede. Záhradné lehátka sú ergonomicky tvarované, aby vyhovovali prirodzenému stočeniu chrbtice a aby sa vám na nich sedelo čo najpohodlnejšie. Lehátko je bezpochyby niečo, bez čoho sa žiadna poriadna záhrada či terasa nezaobíde.

lehátko
Lehátko do záhrady aj na terasu

Pohodlie na lehátku

Okrem chrbtovej časti má väčšina záhradných lehátok polohovateľnú aj spodnú časť určenú pre nohy. Niektoré sú dokonca na kolieskach, pre ľahšie presúvanie. Okrem ergonómii sa pri výbere zamerajte na kvalitu materiálu, náročnosť údržby a možnosti skladovania. Najpraktickejšie je záhradné lehátko, ktoré po sezóne jednoducho poskladáte a odložíte na „prezimovanie“. Materiál vyberajte podľa vlastných preferencií. Na trhu nájdete lehátka z dreva, bambusu, kovu, plastu, ratanu alebo ich kombinácie. Malá pomôcka pri hľadaní kvalitného a hlavne pohodlného lehátka je, že medzi jednotlivými priečkami by mali byť iba malé medzery a optimálna dĺžka by mala byť okolo 170 cm a šírka 90 cm.

lehátko
Dvoj-lehátko ideálne k bazénu

Aký materiál je ten naj pre záhradné lehátko?

Najčastejšou voľbou je ešte stále záhradné lehátko z dreva. Hodí sa všade, bez problémov zapadne do prostredia záhrady a jeho cena nie je privysoká. Drevo ale ľahko podlieha poveternostným vplyvom a preto vyžaduje zvýšenú starostlivosť. Pri kúpe teda zvážte, či budete mať čas a chuť sa mu venovať. Skvelou alternatívou sú lehátka z bambusu, ktoré sú v porovnaní s drevenými oveľa ľahšie, absolútne nenáročné na údržbu, no cena je o niečo vyššia. Najlacnejšie sú plastové záhradné lehátka – nevadí im vlhkosť ale na slnku rýchlo vyblednú a neunesú toho veľa. Výbornou voľbou sú lehátka z umelého ratanu. Väčšinou majú hliníkovú konštrukciu, vďaka ktorej sú veľmi ľahké. Umelý ratan nepotrebuje takmer žiadnu údržbu, na slnku nevybledne, neláme sa, dokonale odoláva poveternostným vplyvom a cenovo sa pohybuje na úrovni drevených záhradných lehátok. Lehátka výbornej slovenskej kvality nájdete i TU.

Lehátko do záhrady Poznáte ten pocit, keď prídete po náročnom dni domov a netúžite po ničom inom, len aby ste si mohli na chvíľu pohodlne sadnúť do záhrady a oddychovať. Klasická stolička z vášho jedálenského setu, ktorý máte na terase, ale nie je vôbec komfortná a vy by ste si tak radi aspoň na pár…