Rozkladacie pohovky

Rozkladacie pohovky – dbajte na potrebný komfort!

Rozkladacie pohovky patria k veľmi obľúbeným kusom nábytku do priestorovo menších bytov a domácností, kde plnia nielen funkciu sedacej súpravy, ale aj postele. Práve pre garsónky či jednoizbové byty, kde je obývacia izba zároveň aj spálňou či pracovňou, je rozkladacia pohovka často jediným riešením ako skĺbiť denné využitie pohovky (na čítanie, pozeranie televízie či posedenie s rodinou a priateľmi) s absenciou spálne a klasickej manželskej postele. Kvalitné rozkladacie pohovky určené aj na každodenné spanie sú v tomto prípade prijateľným kompromisom.

rozkladacie pohovky
Rohové rozkladacie pohovky sú veľmi praktické

Výber záleží od mnohých faktorov

Pri výbere rozkladacej pohovky sa väčšinou orientujeme podľa tvaru, farby a typu poťahu, teda podľa toho, čo sa nám páči. Práve správna farba, dizajn a celkový estetické pôsobenie je prvé, čo si pri výbere pohoviek do našej domácnosti všímame, ale rozkladacie pohovky, ak nám majú naozaj kvalitne slúžiť, potrebujú oveľa viac ako len dokonalý dizajn. Najprv zvážte svoje priestorové možnosti a veľkosť pohovky, ktorá bude pre vás ideálna. Zvoliť si môžete klasickú jednoduchú rovnú rozkladaciu pohovku, ale napr. aj rohovú do tvaru písmena L. Sústreďte sa tiež na tvrdosť sedenia či tvrdosť tej časti matraca, ktorá bude po rozložení slúžiť na spanie a tiež nezabúdajte ani na výšku opierky. Veľmi dôležitý je aj nenáročný spôsob rozkladania pohovky, keďže bude pre vás každodenné rozkladanie a skladanie pohovky nevyhnutnosťou a tiež sa zamerajte na potrebný úložný priestor na odkladanie posteľnej bielizne, ktorý by rozkladacej pohovke rozhodne nemal chýbať.

rozkladacie pohovky
Dôležité je aby ste vy cítili dobre!

Rozkladacie pohovky by mali byť dostatočne komfortné

Rozkladacie pohovky by mali byť dostatočne komfortné na sedenie, ale aj na spanie, preto sa zamerajte iba na tie, ktoré sú špeciálne určené ku každodennému spaniu. Nezabúdajte, že je to jedným zo základných kritérií, pretože vášho kvalita spánku je prvoradá. Rozkladacie pohovky, ktoré majú v popise „iba na príležitostné spanie“, sú ideálne skôr do pracovní či hosťovských izieb a majú slúžiť naozaj len na príležitostné prenocovanie našich návštev a hostí.

Rozkladacie pohovky – dbajte na potrebný komfort! Rozkladacie pohovky patria k veľmi obľúbeným kusom nábytku do priestorovo menších bytov a domácností, kde plnia nielen funkciu sedacej súpravy, ale aj postele. Práve pre garsónky či jednoizbové byty, kde je obývacia izba zároveň aj spálňou či pracovňou, je rozkladacia pohovka často jediným riešením ako skĺbiť denné využitie pohovky (na…