prvé topánočky pre deti

Prvé topánočky pre deti

 Vaše dieťa vám pred očami rastie „ako z vody“ a nastáva chvíľa, kedy začínate uvažovať o prvých topánočkách? Začína skúšať svoje prvé nesmelé krôčiky? A tak môžete vyraziť do obchodov na nákup prvých detských topánočiek pre vášho milého potomka. Skôr, než sa ale deti samostatne rozchodia, mali by ideálne liezť a hrať sa na po nekĺzavom povrchu. A to je dnes v ére plávajúcich podláh a módnych dlažieb dosť ťažké. Preto je asi vhodné a rozumné zaobstarať malým deťom pančucháče s protišmykovou úpravou na kolenách a chodidlách. Prvé topánočky pre deti im nedávajte ani do kočíka. Malé deti si v kočíku môžu svoje nožičky opierať, tlačiť  a nevhodne si ich namáhať.  

prvé topánočky pre deti
Zdravé prvé topánočky pre deti

Prvé topánočky nemajú byť zdedené 

     Vaše dieťa už chodí, snaží sa presúvať po vlastných nožičkách z miesta na miesto? Takže vy  sa môžete vybrať na nákup naozajstných prvých topánočiek pre vaše dieťa. Pre akékoľvek topánočky pre deti je  najdôležitejšie ich správna veľkosť. Najskôr teda nožičku zmerajte, ideálne tak, že dieťa postavíte na papier a nožičku obkreslíte. Pravdepodobne pri tom budete potrebovať nejakú pomoc inej osoby, pretože vaše dieťa pravdepodobne  nebude spolupracovať. K dĺžke obkresleného detského chodidla pripočítajte 12 mm.  A to by  mal byť vnútorný priestor topánočky pre vaše dieťa. 

prvé topánočky pre deti
 Zdravý vývoj nôžky je dôležitý

A čo materiál topánočky? 

    Charakter a kvalitu materiálu, z ktorej sú topánočky pre deti vyrobené, sú pre vyvíjajúcu sa nožičku dieťaťa nesmierne dôležité.  Detská topánočka by mala byť ľahká, pružná a mäkká na došľap. Mala by mať pevnú podrážku pod pätou o niečo vyššiu. Prvé topánočky pre deti  by mali byť zaväzované šnúrkami alebo  suchým zipsom. Majú byť v každom prípade členkové. Použité prírodné materiály dobre vetrajú, aj malá detská nožička sa zvykne občas potiť. Pri akejkoľvek kúpe sa vopred informujte, poraďte priamo v predajni. Deti nám pred očami rastú ako z vody a s nimi  aj ich nožičky. Je samozrejmosťou, že nákup topánočiek pre vaše deti  budete musieť opakovať častejšie.  

 Vaše dieťa vám pred očami rastie „ako z vody“ a nastáva chvíľa, kedy začínate uvažovať o prvých topánočkách? Začína skúšať svoje prvé nesmelé krôčiky? A tak môžete vyraziť do obchodov na nákup prvých detských topánočiek pre vášho milého potomka. Skôr, než sa ale deti samostatne rozchodia, mali by ideálne liezť a hrať sa na po nekĺzavom povrchu. A to je dnes v ére plávajúcich podláh a módnych dlažieb dosť…